1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Genel Başkanı Öztürk Konya’da
Genel Başkanı Öztürk Konya’da

Genel Başkanı Öztürk Konya’da

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Şehir ve Gençlik Çalıştayı”na Türkiye Yeşilay Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk  konuşmacı olarak katıldı.  

A+A-

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Geleceği imar edebiliriz ancak gençliği imar etmek bizim önceliğimiz olmalıdır” diyerek çalıştayın amacını gözler önüne serdi.
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk yaptığı konuşmada çocuk yetiştirmenin dünyanın en zor işi olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi: 
“İnsanı diğer canlılardan ayıran ve farklı kılan en önemli özelliği çok derin bir duygusal yapıya sahip olmasıdır. İnsan, vahşeti de merhameti de en geniş olan varlıktır.  Bunun için biz eğitimciler, en problematik dediğimiz çocuğumuza da mutlaka duygusal bir kanaldan ulaşabiliriz. Herkesin çocuğuna ulaşılabilecek bir kanalı vardır ve bu kanaldan girebildiğiniz zaman sonuç almama ihtimali de yoktur. En problemli çocuğa bile ulaşılabilir. Önemli olan doğru kanalı bulmaktır.”
Öte yandan Konya’ya kazandırılacak olan YEDAM ve Rehabilitasyon Merkezinin yer tahsisi konusu görüşülerek proje alanları da belirlendiği öğrenildi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile YEDAM için; 800m2’lik bir alanın Konya Yeşilay’a tahsis edilmesi konusunda çalışmalara başlanıldı. Kurulacak YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi)  binasında alkol ve madde ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlanacak. Ayrıca bu kişilerin yeniden hayata kazandırılmaları, aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzeninin onarılması, ilişkilerin sağlıklı devam etmesini sağlamak adına hizmetler sunulacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Altay ve Yeşilay Genel Prof. Dr. Öztürk Türkiye Rehabilitasyon Modeli projesiyle de, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sivil toplum kuruluşları ve ilgili tüm tarafların katılımı ile faaliyet gösteren, sürdürülebilir bir Rehabilitasyon Merkezinin Konya’ya kazandırılması konusunda da görüşmelerde bulundu. Bu amaçla 10.000m2’lik bir alanın Rehabilitasyon Merkezine tahsis edilmesi için çalışmaların yapılması konusunda  karar alarak projeyi başlattılar. ŞENGÜL GÜRBÜZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.