1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Genel Merkez ne derse o olur
Genel Merkez  ne derse o olur

Genel Merkez ne derse o olur

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, belediye başkanlarının istifası, şehir hastanesi ve metro projesi hakkında konuştu. Belediye başkanlarının istifa sürecini değerlendiren Başkan Hançerli, “Yüksekten uçanın akıbetini bazı yerlerde gördük" dedi.

A+A-

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, siyasi gelişmeleri ve ilçeye yapılan yatırımları Hakimiyet’e değerlendirdi. Bazı belediye başkanlarının istifasının istenmesini değerlendiren Başkan Hançerli, herkesin esas işine bakması gerektiğini söyledi. Hançerli, “AK Parti genel merkezinden bir tasarruf gelecek olursa buna kimsenin diyecek bir sözü yok.  Genel merkezden böyle bir karar gelirse, yine memleketimizin, milletimizin iyiliği içindir” dedi. AK Partinin büyük bir siyasi parti olduğunu dile getiren Başkan Hançerli, büyük bir sivil toplum hareketi olduklarını ve kendileri kadar üyesi olan başka bir parti yok denecek kadar az olduğunu bildirdi.

HERKES İŞİNİ YAPACAK

Basında yer alan belediye başkanlarının istifasının istenmesi meselesini değerlendiren Başkan Hançerli, herkesin işini yapması gerektiğini vurguladı. Başkan Hançerli, “Herkes işini yapacak. Belediye Başkanı işini, meclis üyesi işini, teşkilat mensubu işini kısacası herkes üstüne düşen vazifeyi yapmalıdır. Biz siyasi partiyiz dedik, belediye başkanı, teşkilatla ilgili veya diğer birimlerimizle ilgili genel merkezin bir tasarrufu olursa, buna da herkes uyar, uymak zorundadır.  Asıl olan şudur; Bu söylentiler bir tarafa bırakılacak ve herkes işine bakacak. Ben belediye başkanı olacağım, belediye hizmetlerini yürüteceğim diye bir şey yok” ifadelerini kullandı.

YÜKSEKTEN UÇANIN HALİNİ GÖRDÜK

Bazı kişilerin ben bu kadar oy aldım şunu yaptım söylemlerini doğru bulmadığını aktaran Başkan Hançerli, o kişilerin AK Parti dışında bağımsız adaylığa kalkarak tekrar aynı potansiyeli göstermeye davet etti. “Kendi görevini bırakıp yüksekten uçanların akıbetini gördük” ifadesini kullanan Başkan Hançerli, şunları söyledi: “Bazı arkadaşlarımız ben şu kadar oy aldım şunu yaptım falan diyorlar. Ne sen aldın kardeşim ya? Hadi bağımsız adaylığını koy ve bak. Cumhurbaşkanımı miting alanına çıktığında insanların sevgi selini görüyoruz. İnsanlar seviyor, izliyor ve ona göre destek veriyor. Kimse ben aldım, ben yaptım demesin. Ne beni? Ene yok Biz var. Tekrar söylüyorum Genel merkez ne söylerse, herkes ona uymak zorundadır. Kendi görevini bırakıp, çok yükseklere uçanların akıbetleri bazı yerlerde görülüyor. O yüzden iş, iş, iş. Herkes işini yapacak.”

GÖREVİMİ YAPMAK MECBURİYETİNDEYİM

Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olup olmamasıyla ilgili konuşan Başkan Hançerli, “Ne küçükşehir ne de büyükşehir.  2019 yılına kadar verilen görevi yapmak mecburiyetindeyim. Dünya Müslümanlarının kaderi Türkiye’ye bağlı. Türkiye muvaffak olacak ve olması gerekiyor. Yedi düvel saldırıyorlar. Bizde sıkı tutmazsak Allah esirgesin. İsviçre atasözü derki; ‘Boş başaklar dik, olgun başaklar eğik durur.’ Bizde 2019 yılına kadar görev süremiz var ve o yıla kadar yapacağımız işleri düşünür onlarla meşgul oluruz” diye konuştu.

ŞEHİR HASTANESİ BÖLGEYE DEĞER KATACAK

Karatay bölgesinde yapımı devam eden Şehir Hastanesi hakkında bilgi veren Başkan Hançerli, “Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle 838 olan yatak sayısını bin 250’ye çıkardık. Hummalı çalışmalar devam ediyor. Tahminime göre 2,5 yıl içerisinde yapımı tamamlanacak. Sadece Karatay ve Konya’ya değil, bölgesindeki illere de hizmet verecek. 965 bin metrekarelik arsanın tamamı şehir hastanesine verilmedi, geri kalan alan hala devletin inisiyatifinde. İhtiyaç olması halinde bin 250 yatak kapasitesini 2 bin 500 yatak sayısına çıkarılabilecek çünkü yerimiz var. 5 yıldızlı bir hastane olacak. Ulaşım açısından da bir sorun olmayacak. Otobüs, dolmuş ve tramvayla ulaşım sağlanacak” şeklinde konuştu. Karatay halkına diş hastanesinin müjdesini veren Başkan Hançerli, “Karatay’da sağlık alanında ihtiyacımız olan tek şey Diş hastanesiydi. 2 ay içerisinde 20 üniteli diş hastanemiz Karatay halkımızın hizmetine girecek” dedi.

METRO PROJESİ SINIF ATLATACAK

Konya’nın en büyük projelerinden bir tanesi olan Metro projesini de değerlendiren Başkan Hançerli, şunları dile getirdi: “Böyle bir hizmet 3 Milyar dolarlık bir hizmet. Metro projesi Konya’ya sınıf atlatır. İlk hızlı tren Konya’ya yapılınca sınıf atladık. Bu metro projesi de Anadolu illerinden ilk defa Konya’da tamamlanırsa sınıf atlatır. Metro hattı, Karatay, Fetih caddesi, Ahmet Özcan caddesi ve Meram Belediyesinin yakınından üniversiteye kadar bir hat üzerinden gidecek. Metro istasyonunun ana istasyonu da yeni mahallenin olduğu yerde olacak. Yani kışla caddesiyle fetih caddesinin kesiştiği kavşakta olacak. Bu projenin sahibi devlettir ve ulaşım bakanlığıdır. Belediye olarak bize ne düşerse, bizden ne istenirse tahsis ederiz. Yer tahsisi vs konularda yardımcı oluyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.