1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Geoteknik Mühendisliği’nde Yeni Gelişmeler
Geoteknik Mühendisliği’nde Yeni Gelişmeler

Geoteknik Mühendisliği’nde Yeni Gelişmeler

Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Alanında Uluslararası Bir Konferansa Ev Sahipliği Yapacak. "4. Zemin Mekaniği Ve Geoteknik Mühendisliği’nde Yeni Gelişmeler” Konulu Uluslararası Konferansa Dünyadan Birçok Bilim Adamı Katılacak.

A+A-

Yakın Doğu Üniversitesi mühendislik alanında uluslararası bir konferansa ev sahipliği yapacak. "4. Zemin Mekaniği Ve Geoteknik Mühendisliği’nde Yeni Gelişmeler” konulu uluslararası konferansa dünyadan birçok bilim adamı katılacak.
Yakın Doğu Üniversitesi, Türkiye Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği ile Yakın Doğu Üniversitesi işbirliğiyle “4. Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği’nde Yeni Gelişmeler” konulu uluslararası bir konferansa ev sahipliği yapacak.
Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel’in katkıları ve Kurucu Rektörü Suat İ. Günsel’in Onursal Başkanlığında, “4. Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği’nde Yeni Gelişmeler” konulu uluslararası konferans 02 - 04 Haziran tarihleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Uluslararası konferansa KKTC ve TC üniversiteleri, sivil toplum örgütleri ve kamu kuruluşlarından da yoğun bir katılım bekleniyor.
Konferans Düzenleme Komitesi Başkanı Prof. Dr. Cavit Atalar, "Gerçekleştirilecek konferansa başta Dünya Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Birliği resmi temsilcisi olarak Avrupa Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Başkanı Prof. Dr. Antonio GENS, Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Afrika Başkanı Prof. Dr. Farma BALİGH, Amerikan Jeoloji Kurumu Deprem Bölümü ve Stanford Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Thomas L. Holzer (Amerika), Kore Geoteknik Derneği Başkan Yardımcısı ve 2017’de gerçekleştirilecek 19. Uluslararası Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Konferansı Başkanı Prof. Dr. Dong-Soo Kim (Kore), Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Avrupa eski Başkanı Prof. Dr. Ivan Vanicek (Çek Cumhuriyeti), Geomechanics for Energy and the Environment dergisinin editörü ve enerji geotekniği konusunda en önemli otoritelerden Prof. Dr. Lyesse LALOUI (İsviçre), Darmstadt Enerji Merkezi Direktörü ve Darmstadt Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Rolf KATZENBACH (Almanya), Türkiye Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği Başkanı ve Konferans Düzenleme Komitesi Başkanı Prof. Dr. Feyza Çinicioğlu, Türkiye Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Ergün Toğrol ile dünyadan ve Türkiyeden üst düzey yönetici, bilim insanları ve uygulayıcılar katılacaktır" dedi.
“4. Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği’nde Yeni Gelişmeler” konulu konferansa KKTC ve TC üniversitelerinden, sivil toplum örgütlerinden ve kamu kuruluşlarından yoğun bir katılımın beklenmekte olduğu belirtilen açıklamada, açılış töreninin 02 Haziran 2016 saat 09:30’da Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde olacağı vurgulandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.