1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Geri Sayım Sürüyor, Farkında Mısınız?
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Geri Sayım Sürüyor, Farkında Mısınız?

A+A-

Amerika’nın başına geçen ihtiyar ortalığı baya karıştırdı. Bildiğiniz gibi sivri çıkışlarda bulunarak ne yapmaya çalıştığını anlamak pek zor olmasa gerek. Dönüp dolaşıp mevzuyu yine Müslümanlara kilitledi. Bundan sonrası için stratejisinin nasıl olacağına dair bir renk verdi. Bu arada boş durmadı. Sınır komşusu Meksika ile de bir sorun yaşadı. Yaşamaya da devam ediyor. Bu adamın İslam âlemi için faydalı olacağı gibi zavallı anlayışa sahip kardeşlerim var. Öyle bir şey yok Kardeşler… Bu da bildiğiniz Yahudi hizmetlerine hizmet etmeyle mükellef Amerika halkı tarafından seçilmiş Saçı başı ağarmış ihtiyar ölüme doğru hızla koşan zavallı bir lider olarak o koltuğa oturmuş İslam düşmanı haydudun tekidir.
Biz İslam ümmeti olarak geçmişi çabuk unutan bir yapıya sahibiz. Bizi kontrol eden ve hareket tarzımızı belirli bir anlayışa sevk eden bir yapımız maalesef yok. Günübirlik yaşayan insanlar olarak bu dünya hayatını bol keseden israf eden insanlarız. Her anımız birbirimizi, eşimizi, dostumuzu, diğer insanları eleştiren bir hüviyet ihtiva ediyor. Kendimize bir takip metodu koymadık. Gece yatıyoruz, sabah kalktığımızda sadece o güne ve şahsi işlerimize odaklı bir hayat yaşıyoruz. Bugün Müslümanlar olarak, yeryüzünde hak dinin temsilcileri olarak dinimiz uğruna planladığımız ferdi çabalarımız var mı?

Her şeyi küçük görmeye alışmışız.
Haydi, bana şu yaşamlarınızı bir anlatın. İslam için ne gibi planlar yaptınız? Bu soruyu kendime de yöneltiyorum.
Kaç insanın sorununu çözmek için kalpten ve samimi planlar yaptınız?
Maddi gücünüzle kaç ailenin hatırını yokladınız, ihtiyaçlarını sorguladınız?
Paranızla yapmanız gereken daha önemli işleriniz var tabii…
Yeni arsalar, yeni daireler, yeni dükkânlar almanız lazım…
O parayı kazanmak için ne zorluklar çektiniz değil mi?

Geceleri uyumakta güçlük çektiniz.

Bilmem kaç kilometre yol teperek o bağlantıları yaptınız.
Bindiğiniz arabanın bir üst modeli çıkmıştı. O modelde ki basit bir özellik sizin arabanızda yoktu. Bu nasıl olurdu? Hemen arabayı yenilediniz. Dedeleriniz de lüks gerdunelerle ulaşım sağlıyordu değil mi? Biz at sırtında aylarca yol teperek en uç sınır noktamızı korumaya koşan şanlı bir ecdadın torunları olarak bugünkü yaşantılarımızı beğenmiyoruz. Ah bize vah bize…
Daha dün sabah çoğu servis aracı onlarca araba kaygan yol sebebiyle trafik kazasına karıştı. Ankara yolu, Bosna ara bağlantı yolu ve Organize sanayi kavşakları ve daha bilmediklerimiz…. Hiç hesapta yoktu değil mi? Bunu unutmayalım. Yaşamlarımız elimizde değil…
Bugün memleketimizin başta olmak üzere İslam âleminin sorunu budur. Maddi varlıklarımızı bizi ebedi âlemde cehennem azabından kurtaracak bir tercihe değil, kıyasıya, ölesiye cehenneme taşıyacak bir anlayışla sarf ediyoruz.
Hiçbir garantimiz olmadığı halde kendimizi bu kadar cömertçe feda etmemiz ne anlama geliyor?
Hesap günü geldiğinde bizi unutmayacaklar. Fert fert bizi alacaklar, hesaba taşıyacaklar. Orada size uygulanacak özel torpil sistemi de olmayacak. Kimse sizi kayıramayacak. Bugün el bebek gül bebek yaşamınızın bedeli, içinden çıkamayacağınız, korku yüklü, strese dayalı bir ahiret yaşamı olmasın.
Ne oldu yahu!
Ahiret gerçeğine inanmıyor musunuz?
Bu rahatlığınız, umursamazlığınız, vurdumduymazlığınız neden kaynaklanıyor?
Vallahi öleceğiz. Billahi öleceğiz.
O teraziye teker teker alınacağız.
Karşımızda etten kemikten basit insanlar olmayacak.
Büyük bir otoritenin muvazzafları olacak. O muvazzaflar sadece hakka bakacaklar. Doğrudan zerre taviz vermeyecekler. Gıdım gıdım silkeleyerek en net durumumuzu ortaya koyacaklar. Para karşılığı hak elde edemeyeceksiniz.
Bugün saymakla bitiremediğiniz mal varlığınız ve banka hesaplarında yatan milyarlarınız olmayacak. O paralar, mülkler geçerliliğini yitirmiş olacak. Daha uyanmak için neyi bekliyorsunuz?
Ahh hocalar ahh! Demek ki kıyametin dehşetini bu ümmete iyi anlatamamışsınız. İdrak edememişler. Bugün bu rahatlığın temelinde başka hangi etkenler olabilir ki?
Kardeşlerim, bu yazımı okuyup geçmeyin. Tefekkür edin. Belki kalbinizde körelen hassas duyguların yeniden yeşermesinde ufakta olsa bir katkım olur.
Müslümanlar olarak inanılmaz bir vurdumduymazlık yaşıyoruz. Genelde derdimiz anı kurtarmak oluyor. Birilerine özenerek lüks yaşam hayalleri geçirerek harcadığınız ömürlerinizde yağ kalmadı. Son yağ zerreciği yanarken bir uyanın lütfen…
Hayatın meşgaleleri bitmez. Bugün bu işi halledersiniz. Ama yarın bir diğer konu karşınıza dikilir. Onu çözeceğim derken hayatınızın verimli dönemleri uhrevi yaşama katkı sağlayacak amellerden uzak bir şekilde tükenir gider.
İşte gerçek uykudan uyanış ölümle başlar.
Ama o gün bir noksanınız var.
Geri dönüp durumu toparlayamazsınız. Hesap günü gelmiştir artık…

Bu yazı toplam 519 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum