1. HABERLER

  2. KAYSERİ

  3. ‘Germir Bezirhanesi Kültür Projesi’ Ödül Aldı
‘Germir Bezirhanesi Kültür Projesi’ Ödül Aldı

‘Germir Bezirhanesi Kültür Projesi’ Ödül Aldı

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak 2015 yılında başlatılan tarihi mekânların restorasyonu yapılarak günümüz hizmetine kazandırılması projelerinin ödüllendirildiğini hatırlatarak bu çalışmanın...

A+A-

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak 2015 yılında başlatılan tarihi mekânların restorasyonu yapılarak günümüz hizmetine kazandırılması projelerinin ödüllendirildiğini hatırlatarak bu çalışmanın birçok yerel yönetimi de örnek gösterildiğini söyledi.
Kiçikapu semtinde Çağırağası konağı ile başlayan restorasyonu çalışmasının 2 konak, 3 çeşme, 2 hamam, bir okul, 2 köprü ve 2 türbe ile devam eden çalışmanın Melikgazi Belediyesince başarı ile uygulandığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “Ulusal düzeyde yayın yapan ve merkezi İstanbul’da bulunan Özel Kalem Dergisince 8. Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri jüri heyetince Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma branşında Germir Bezirhanesi Projesi değerlendirilmiştir. Bu değerlendirme sonucunda uygulaması gerçekleştirilmiş olan projelerden dolayı Hizmet Ödülü Melikgazi Belediyesi ’ne verilmesi kararlaştırılmıştır. Akademisyenlerden oluşan jüri heyeti Türkiye’den 1043 projeyi değerlendirmiş, 16 proje ödüle layık bulmuştur. Bu da Melikgazi için bir övünç kaynağıdır. Bu ödül çalışmalarımıza şevk katmıştır. Sonuç itibari ileGermir Bezirhanesini restore ederek bilime, tarihe, ekonomi tarihine, Anadolu ve Dünya kültür mirasının hizmetine sunduk“ dedi.
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, tarihi mekânların onarılarak günümüzün turizm ve kültür hizmetine kazandırılması çalışmasının ödüllendirilmesinin yapılan çalışmanın bilimselliğini de kanıtladığını kaydetti.
Başkan Memduh Büyükkılıç, belediye çalışmaların bu tür kurum, kuruluş ve mesleki oda ve derneklerce ödüllendirilmesinin çalışanları motive ettiğini ve şevk verdiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.