1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Gıpta ediyorum Tahir Akyürek Başkanıma
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Gıpta ediyorum Tahir Akyürek Başkanıma

A+A-

Ödüller ve makamlar birbiri ardına geliyor. 2016 yılında İslam Dünyası Turizm Başkenti seçildik. Gerçi her yıl bir İslam ülkesine veriliyor.

Ardından dünyada turizmin Oscar’ı kabul edilen FİJET Altın Elma, ödülü düzenlenen törenle Konya’ya verildi. Gerekçe net..  Mevlâna Celâlettin Rumi tarafından bırakılmış Konya’da çok önemli bir miras var ve bu mirasa sahip çıkılıyor. Gerçi güzelim alanı taş yığınına döndürdüler, miting alanı yaptılar ayrı mesele.

Ve en son da değerli Başkanımız Tahir Akyürek Beyefendi, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı’na seçildi.

Biz de Meclis üyeleri gibi, futbolcu kardeşlerimiz gibi kendisini tebrik ederiz. Gerçi Sayın Akyürek’ten başkaca bir adayda yoktu. Herhalde diğer BELEDİYE Başkanları teferruat görmüş olacaklar ki, başkaca bir aday yarışa dahil olmadı.

Tahir Akyürek Başkanımın en çok nesini beğeniyorsunuz derseniz, süper reklamcı olması ve kendini her gün manşetlerde tutuyor. Neredeyse Sayın Cumhurbaşkanımızdan bile daha fazla…

Bir ara Belediye’nin giriş duvarları bile Sayın Başkanın hizmetleriyle donatılmıştı, tıpkı billboardlarda olduğu gibi.

Kazanan Konya oldu ana başlıklı Konya Büyükşehir Belediyesi TV’ye şöyle bir baktım. Müthiş bir çalışma… Kaç vatandaş merak edip de ilçelerine ne kadar yatırım yapılmış, neler yapılmış merak edip açıp izlemiş mi diye baktım, sayı ortalama 350 ila 400 arasında…

En fazla izlenme Beyşehir’de olmuş. Sayı 521.

Anlayacağınız, bizleri fazla önemsemeyen ancak çok iyi gündemde kalan Sayın Başkan’ın hizmetlerini fazla merak eden yok.  Ya inandırıcı değil veyahut bu konuda iyi reklam yapılıp duyurulamamış.

Bir başka Sayın Başkanımızın gururla gündemde tuttuğu Komek var... Harbi harbi güzel bir hizmet… Binlerce vatandaşa uygulamalı eğitim veriliyor.

Veriliyor da, Belediye maliyeti herhalde oldukça yükseldi veya dışarıdan gelen hibeler kesildi ki, taşeron üzerinden alıp yavaş yavaş MEB’e buraları devrediyor.

Çalıştırdıkları öğreticiler mi, en ufacık bir değeri yok. Girerken evrak imzalıyorsun ki bir hak talebin olmasın...  Dönem kursun bitti mi, işin de bitiyor, işsizlik maaşı da alamıyorsun. Sigortan kesiliyor. Yani yeni dönem açılıncaya kadar boştasın.

Eğer bu evrak imzalatıp çalışanın hakkını bir özel kurum yapsa ve şikayet olsa SSK direk kapında. Ayıkla pirincin taşını…

Nerden mi biliyorsun derseniz kızım geçen sene Akşehir’de görev aldı, evrakları beraber verdik. 3 Ay çalış 2.5 ay boştasın. 3 ay çalış 3.5 ay boştasın... Tıpkı MEB’ de görev alan ücretli öğretmenler gibi. İş bitti mi yolun açık olsun.

Ha Kızına iş vermediler bu sene herhalde o yüzden bunları yazıyorsun diyen çıkabilir.  Yok çağırdılar da göndermedik... Oyuncak gibi bir gir bir çık...  Daha iyi şartlarda, her türlü hakkı mahfuz kalmakla birlikte gözümüzün önünde çalışıyor çok şükür.

Geçen bir yazı yazmıştım, Konya’nın yeraltı ve yer üstü değerleri ne yazık ki ülke ekonomisine kazandırılamıyor diye.  Nerden yazdıysam pat Derbent Aladağ Kayak Merkezi gündeme geldi... Yeni değil. Yıllardır konuşulur, hatta Sayın Valiyle birlikte Sayın Tahir Başkanım Ocak ayı içerisinde 2017 yılında bölgeyi gezmiş ve bu yıl fizibilitesi biten alana yatırımların başlayacağı müjdesini vermişti.

Bu da 2 yıl öncesi…

2 Mart 2015… Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın Kış Sporları Merkezi olması için yürütülen çalışmaların hızlandırıldığı Derbent Aladağ Kayak Merkezi Projesi ile ilgili olarak, bu yıl içerisinde daha önemli ve somut adımlar atılacağını söyledi.

Güler misiniz, ağlar mısınız…

Reklamın iyisi kötüsü olmaz da…

Sayın Başkanım 2004 yılından beri Konya Belediyesini yönetiyorsunuz...

Merak ediyorum ne zaman Konya’nın ulaşım sorunu çözülüyor manşetlerini billboardlarını göreceğiz. Gazeteler ne zaman haber yapacak?

Sayın Başkanım yeni imar planını açıkladınız da bu sanayilerin hali ne olacak?

 Kış geldi, vatandaşın derdi başladı. Uzunca süre yağmur kar yağsa, sanayi değil zannedersiniz su toplama merkezi.

Ne zaman sanayilerimiz şehir dışına çıkıyor, esnaf suyla boğuşmaktan kurtuluyor manşetini billboardlarını göreceğiz?

Bir de Sayın Başkanım her yıl Belediye Başkanları üzerine bir kamuoyu yoklaması yapılır siz de her sefer ilk 10’da yer edinirdiniz de ne oldu da 2017 de ilk ona giremediniz?

Son bir şey daha Sayın Başkanım. Sormadan edemeyeceğim, ne olacak bizim bu tarlanın hali?

 

 

 

 

Bu yazı toplam 1189 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.