1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Girişimcilik Programı KTÜN’de Gerçekleştirildi
Girişimcilik Programı KTÜN’de Gerçekleştirildi

Girişimcilik Programı KTÜN’de Gerçekleştirildi

Konya Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Selçuk Halkacı, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız, Selçuk Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Tahir Balevi, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

A+A-

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Halil Cin Konferans Salonunda gerçekleşen TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var! Girişimcilik Programı’na Konya Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Selçuk Halkacı, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız, Selçuk Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Tahir Balevi, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
KTÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Selçuk Halkacı, programın açılışında yaptığı konuşmada, “Girişimci ve girişimcilik kavramları farklı şekillerde tanımlanmış olsa da bir ihtiyacı cevap vermek üzere risk ve inisiyatif alan kişileri girişimci olarak ifade etmek mümkündür. Siz gençlerin; bilgileri, fikirleri, dünyaya ve teknolojiye bakış açısı çok değerli, daha iyi bir geleceğin sizlerin bakış açısıyla oluşabileceğine inancım tamdır. Derslerinizin yanında girişimcilik ruhunu da mutlaka canlı tutmanız lazım, yani diplomayı aldıktan sonra değil zaten ondan sonraki hayatınıza daha iyi yön verebilmek için girişimcilik ruhunuzu şimdiden taze tutmanız gerekir. Ülkemizin ve bölgemizin ekonomisi siz gençlerin, iş hayatına kazandıracağı yenilikler, inovatif fikirler ve girişimcilik ruhuyla artacağına ve yeni adımların kalkınacak bir ekonomik değere dönüşeceğine inanıyorum. Türkiye’nin geleceğine katkı sağlamak için gençleri odağa almanın ve onları süreçlerine dahil etmenin çok önemli olduğuna inanıyorum. Girişimciliğe ilişkin farkındalığı arttırmaya, gençlere girişimciliği bir kariyer alternatifi olarak sunmayı amaçlayan ‘TÜSİAD bu gençlikte iş var!’ programında emeği geçen tüm ekibe teşekkürlerimi sunuyorum ve programın başarılı geçmesini temenni ediyorum. Türkiye’nin genç girişimci adayları olarak sizlerin, toplumumuzun kültürel, sosyal ve ekonomik olarak gelişmesine yön vermenizi önemsiyor ve girişimcilik yolunda şahsım ve üniversitem adına başarılar diliyorum” diye konuştu.
YARIŞMAYA BAŞVURULAR BAŞLADI
Gerçekleşen Girişimcilik Programında TÜSİAD Girişimcilik Yuvarlak Masa Lider Yardımcısı ve TÜSİAD Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Can Yücaoğlu, UBS AG Türkiye Temsilcisi Yeşim Sümerkan Toraman, Ertunç Özcan Şirketler Grubu Direktörü Onur Özcan, Güvensan Gıda, Tarım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güvenek ve TÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Melda Çele “TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var!” yarışmasıyla ilgili bilgi vererek öğrencilerin sorularını yanıtladı. HABER MERKEZİ
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.