1. HABERLER

  2. KONYA

  3. GİV'den Vali Erol'a ziyaret
GİV'den Vali Erol'a ziyaret

GİV'den Vali Erol'a ziyaret

Girişimci İşadamları vakfı Konya Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Konya Valisi Muammer Erol’a ziyarette bulundu.

A+A-

Girişimci İşadamları Vakfı Konya Şube Başkanı Vehbi Demirci ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Seyit Ali Tekeli, Fatih Ceylan, Ahmet Demirkirişci, Ekrem Eraslan’dan oluşan heyet, Konya Valisi Muammer Erol’a nezaket ziyaretinde bulundular.

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) Konya Şube Başkanı Vehbi Demirci; yirmi yıllık bir mazisi olan GİV’in ilk şubesinin Konya’ya açılmış olmasını, her açıdan mutluluk verici bir gelişme olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti.

“Merkezi İstanbul’da Bahariye Mevlevihanesinde bulunan Girişimci İşadamları Vakfımız, ilk şubesini Konya’ya açarak, gelecek vizyonunu, geçmişin yadigarlarından, tecrübe ve ilham ile Anadolu’nun kalbinde yetiştirmeye karar vermiştir. Şehrimize verilen bu önem ve değere ise bizde Konya Şubesi olarak gereken ihtimamı göstererek Konya’mıza ve ülkemize üstün çaba ve gayretle hizmet edeceğiz. Gerçekleştireceğimiz faaliyetlerle şehrin ekonomi, girişimcilik, ticaret ve sosyal hayatına can damarı olma gayretinde olarak, Müslüman tüccar ve işadamlarının olması gereken nezaket, letafet, hassasiyet ve liyakat hasletleriyle yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Bu yolda yürürken bizim gayretlerimizin yanı sıra, şehrin yöneticisi olarak sizlerin desteklerinizden güç alacağız.”

Konya Valisi Muammer Erol ise Girişimci İşadamları Vakfı gibi kurumların şehrin ekonomisi açısından önemli olduğu gibi işadamlarımızın bu ulvi görevlerle örnek şahsiyetler olması yönüyle de sosyal ve kültürel katkı sağlaması gerektiğine vurgu yaptı. Vali Erol, GİV Konya şubesini önümüzdeki dönemde daha da yakından takip edeceğini söyleyerek, Vakfın yeni kurulan Konya şubesi için hayırlı olsun temennilerinde bulundu.

Ziyarette GİV yöneticileri tarafından Vali Muammer Erol’a Vakfın geçmişten günümüze yapısı, faaliyetleri ve kimliği tanıtıldı ve GİV'in çeşitli çalışmalarından bahsedildi. Önümüzde ki günlerde gerçekleştirilecek ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
Ziyaret sonunda ise GİV Konya Şube Başkanı Demirci ve yönetim kurulu üyeleri tarafından Vali Erol’a Konya’nın yarım asır önceki halinin resmedildiği bir tablo hediye edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.