1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Gizemli  işler…
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Gizemli  işler…

A+A-

Oldum olası, gizemli işlere bende şüphe ile bakarım.

İster titizliğimden, isterse  şüpheciliğimden veya yaratıldığımdan h, ya da meslek hastalığı diyebilirsiniz.

Pozitif olmak güzel ama, aman Korona pozitifi olmayın.Bir çok işin negatif tarafını da düşünmek zorundayız.

Her şey göründüğü gibi olmuyor.

Tuz, şekere benzer ama,aynı değildir.

Geçtiğimiz aylarda Konya’da  bir cinayet işlendi.

Cinayeti işleyen ise kimse için ne methiyeler düzüldü. Ağıtlar yakıldı. Cinayet  hatırlarsanız,bir genç tarafından bir kişinin bir kadına yaptığı saldırı sonrasında işlenmişti.

Cinayeti işleyen genç nerede ise  “ sütten çıkmış ak kaşık gibi gösterilmeye çalışıldı.  Feministler, hukukçular bu katili kurtarmak için seferber oldular.

Katil için yine geçtiğimiz günlerde mahkemece yargılaması sonrasında hukukun çizdiği çizgide cezalandırıldı.Ancak nerede ise hakime cani damgası vuruldu.

Ne var ki, olay kapanmış değil. Çorap söküğü gibi çözülüyor.

Katil Kadir Şeker’in babası bir  Cengiz Şeker, oğlunun kurtarmaya çalıştığı Ayşe Dırla’nın aracında 900 gram eroinle yakalanmasını değerlendirdi .Oğlum masum dedi.

12,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker’in kurtardığı  Ayşe Dırla’nın  uyuşturucu ile yakalanması sonrasında öldürülen  Özgür Duran’ın ailesi Kadir Şeker’in Kadir Şeker’in kiralık katil olduğunu ispatladıklarını söylediler. Maktulün ailesi  Antalya Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını açıkladılar.

Hatırlanacağı üzere Konya3. Ağır Ceza’da yargılanan Kadir Şeker  ömür boyu hapis cezası ile yargılandı. Olayın haksiz tahrik altında işlendiğinden cezanın 15 yıla, iyi hal hükümlerine göre de ceza 12,5 yıla düşürülmüştü.

Şimdi kadına şiddet uygulanmaması için yoğun bir çaba var. Şiddet şiddettir.Kime uygulanırsa uygulansın, insani bir hareket değildir. Yalnız benim düşündüğüm acaba şiddet kadına mı

 uygulanıyor ? Ben biliyorum ki, eşinden şiddet gören, ancak erkeklik gururuna yediremeyip kimseye şikayetçi olamayan nice erkekler vardır.

Yine insana canı Allah vermektedir. Allah’ın verdiği canı şu veya bu şekilde veya hangi düşünceyle olursa olsun yine Allah almalıdır.

Dinimizde bir can almak, tüm insanlığı öldürmek kadar günah, bir insanı kurtarmakta bütün insanlığı kurtarmak kadar sevaptır  diye emretmektedir.

Kimsenin kimseyi öldürmeye hakkı yoktur. Yaşama hakkı herkesin hakkıdır.  Ama  kadın gibi,erkek erkek gibi davranmalıdır.

Yoksa günümüzde artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Er geç su yüzüne çıkıyor, çıkartılıyor.

+++

Yazımı PLATON’ un bir sözü ile bitireyim.

Siyasetle ilgilenmeyen aydınları bekleyen kaçınılmaz sonuç,

Cahiller tarafından yönetilmeye mahkum olmaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.