1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Gizli Örgütler Ve Uzman Geçinenler
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Gizli Örgütler Ve Uzman Geçinenler

A+A-
Türkiye hiç bu kadar acı çekmemiştir.
Türkiye hiç bu kadar evladını kısa sürede şehit vermemiştir.
Türkiye Avrupa’ya dünya’ya karşı olmuş, Çanakkale Savaşı, Dumlupınar Savaşı, Sakarya meydan savaşı yapmıştır ama, düşman belli.
Şimdiki Türk Milletinin düşmanı sinsi, hain, şerefsiz ve gündüz başka, gece başka kimlik ve görüntü içinde…
Kimileri dost görünen, ancak düşmandan daha adi, kimileri timsah göz yaşları içinde kan içen vanpirler. Ancak bunların hepsinin defteri dürülecektir ve dürülmelidir.
Bu yapılanlar neden ?
Bu hainlik niye ?
Bu şerefsizlikle nereye varacaksınız ?
Türk Milleti düşmanına bile kucak açarken, içimizdeki siz hainler nereye varmak istiyorsunuz?
Sorular çok.
 Uzman da çok.
Yorumda çok, analiz de çok.
 Çok ama olanların adını koyanda yok. Herkes bağlı olduğu merkezin talimatına göre yorum, analizi yapıyor. Hedef şaşırtma, gizleme hepsinde ortak özellik.
Bazılarına göre terör saldırıları; istihbarat güvenlik zafiyetinin sonucudur. Oysa Türkiye; ajanlar ülkesidir. Soğuk savaş döneminde olduğu gibi bugünlerde de ajanlar, Türkiye’yi mesken tutmuş durumdadır.
İyi niyetle “ açılım “diye yola çıkmıştı.
Birileri çok iyi şeyler olacak, demişti.
Sözde” akil adamlar” oluşturuldu. Süreç anlatıldı. Ancak hemen hepsi saman altından su yürüttüler. Zaman kazandılar. PKK’nın değirmenine su taşıdılar. Her şey anlaşıldı ama biraz geç kalındı. Varsın geç olsun ama, bu lanet temizlensin. Milletin istediği bu…
Şimdilerde ise her kesimde şaşkınlık hakim. 10 yıl öncesinin sıfıra yakın terörü bugün ülkeyi sarmalamış durumda.
Oysa Proje yüzyıllıktı. Tarihi inceleyin ve okuyun .100 yıl önce; Kürt Teali cemiyeti kurulmuştu. İngiliz Muhipler cemiyeti faaliyetteydi. İngiliz-Fransız odaklı isyanlar vardı. İsyanlar Cumhuriyet döneminde devam etmişti.
 
İngiliz casus Lawrence; Arap dünyasını Türkler aleyhine örgütleyip isyan ettirirken, “Bir Kürt devleti kurabilseydim, Türkleri tarihten silecektim, başaramadım” diyordu.
ABD başkanı Wilson; kendi prensipleri adıyla Anadolu’da Ermenistan Kürdistan’ı içeren harita yayınlıyordu.ABD kongresi tarafından ve NATO dergilerinde yayınlanıyordu.Birinci ve ikinci Irak savaşı Kuzey Irak da güvenilir bölge oluşturuyordu.Talabani teröristi Irak cumhurbaşkanı yapılırken, Barzani’ye Kürdistan kurduruluyordu. Bizim Yetkililerde bunlara kucak açtı. Yılandan dost olmayacağını düşünemediler.
Sonrasında ne oldu?
Kuzey Irak Kürt özerk bölge lideri Mesut Barzani, CHP yöneticisi Mesut Değer’in de katıldığı KDP kurultayında diyor ki; Kerkük Kürdistan’ındır, bunu tartışmaya dahi açmıyoruz. Birleşik Kürdistan’ı oluşturmak istiyoruz. Kürtler parça parça olamazlar artık. Kürtler tek vücuttur ve dil ekseninde bölünemezler. Çok farklı lehçeler olsa bile, Kürtçe tek dildir.
ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Pearson; Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğusu dahil Erzurum’dan Bağdat’a kadar uzanan toprakların tek bir ekonomik bölge olması gerektiğini söylerken, Barzani’nin İnternet sitesinde “Bu coğrafya, siyasi olarak da tek bir bölge olacak, Türk askeri işgal ettiği Kuzey Kürdistan’dan çekilecektir” diyordu.
CIA danışmanı Yahudi kökenli Henri Barkey; Pandora’nın kutusu açıldı, artık geri dönüş yok” derken, Kürtlerin artık Türkiye’nin her yerinde yaşadığını, bu sebeple yerel düzeydeki çatışmaların artabileceğini, ileri sürer.
ABD’nin Kürt plânı ve Özerklik ilanı için işletilecek takvimle ilgili Kripto’da; Bağımsız Kürt milletvekilleri çok sert muhalefet yaparak bölgesel özerklik konusunda etkili bir konumda tartışmalı; yerel özerklik, mahalli idareler planlarına işlerlik kazandırılmalıdır, açıklaması da yer almıştı.
Bütün bunları kim nasıl ne şekilde yaptı, yaptırdı, yaptırıyor?
Bütün bunlar, kimin sorumluluğunda?Ajan gazeteci, siyasetçi, akademisyen hedef şaşırttıkça, millet bu gerçekleri görmediği ve gereğini yapmadığı sürece  gerçek bir Türk ve Müslüman istemez ama Türkiye daha çok terör olayı yaşayacak gibi. Allah  güvenlik güçlerimize güç, milletimize sabır versin.
Şimdi bu gerçekler ortada iken    başta ABD-İngiltere-PKK ilişkileri ortada iken, İsrail, Avrupa ülkelerinin pek çoğu  PKK’yı açıktan yada gizliden desteklerken, Türkiye kimle nasıl ne şekilde mücadele edecek? Bunu çok merak ediyor ve hep birlikte izliyoruz.
 
 
 
 
       
Bu yazı toplam 226 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.