1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Gökçe’den mobbing açıklaması
Gökçe’den mobbing açıklaması

Gökçe’den mobbing açıklaması

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Orhan Gökçe araştırma görevlilerine mbbing uyguladığı iddialarına ser bir dille cevap verdi. 

A+A-

Gökçe Selçuk Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı olarak şahsına, eşine ve bölüm öğretim üyelerine yönelik hak ve hukuku hiçe sayan, tamamen husumet dolu bir yaklaşımla Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin ve İHH Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uysal tarafından itibarsızlaştırma kampanyası başlatıldığını söyledi.  Gökçe, buradaki amacın ulvi kavramların arkasına saklanarak, bölümde hukuka aykırı taleplerinin karşılanmasını sağlamak olduğunu söyledi.   
Orhan Gökçe ‘Hak-hukuk ihlal ediliyor diyenlerin tek bir amacı var; o da Bölüm Başkanı ve Bölüm öğretim üyelerini kendi yakınlarına, daha açıkçası çocuğuna hukuka aykırı olarak doktora programı için İstanbul’a gitmesine izin vermeye zorlamak. Bunu sağlamak için doktora sınavlarında başarısız olan iki araştırma görevlisini de araçsallaştırmaktadırlar. Bunlardan biri dava açmış ve yerel mahkeme üniversiteyi haklı bulmuştur. Diğeri de dava açmamış ve dava süresi dolmuştur’ dedi.
‘FETÖ BAĞLANTISI VAR’
Gökçe açıklamasının devamında ‘Tüm bu işlerin perde gerisinde, geçmişte FETÖ’cü dediği ve 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ iltisağı ve bağlantısı nedeniyle meslekten ihraç edilen birine oy verip Bölüm Başkanı olarak atanmasını sağladıktan sonra (bu kişi hakkında 15 Temmuz darbe girişimi sonrası da hemen adli mercilere FETÖ’cü diye ihbarda bulunmuştur) Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde Rektör Yardımcısı konumunda olan şahıs vardır. Amacı, geçmişte hayata geçirdiği bu eylem ve davranışını gizlemek, bölümdeki FETÖ’cülere verdiği desteğin açığa çıkmasını engellemektir. Bunun için de her türlü yola başvurmakta, kullanabileceği her vesileyi kullanmaktan geri durmamaktadır. Bu şahıs ile ilgili de hukuki işlem tarafımızdan başlatılmış, konu yüce Türk yargısına intikal ettirilmiştir.  Unutulmamalıdır ki; Orhan Gökce,  özel yaşamını ve otuz yıllık akademik hayatını hak ve hukuk temelli yaşamaktadır.
Bu itibarla;her türlü saldırıya rağmen, adaletten vazgeçmeyeceğimin, devletimizin bekasına ve milletimizin birlik ve bütünlüğüne, milli ve manevi değerlerine yönelik kimden ve nereden gelirse gelsin (PKK, FETÖ vb.) her türlü saldırıyla bugüne kadar mücadele ettiğim gibi, bundan sonra da mücadeleme tavizsiz devam edeceğimin bilinmesini isterim. UFUK KENDİRCİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.