1. HABERLER

  2. İZMİR

  3. Gökçüoğlu: “Ödül Amaç Değil Araçtır”
Gökçüoğlu: “Ödül Amaç Değil Araçtır”

Gökçüoğlu: “Ödül Amaç Değil Araçtır”

(soldan Sağa) Kalder İzmir Şubesi Ödül Yürütme Kurulu Üyesi Kazım Saver, Ebso Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü Serdar Oran

A+A-

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, EBSO’nun kalite yolculuğunda üstlendiği öncü rol ile Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi. Gökçüoğlu, “Ödül amaç değil araçtır. EBSO olarak önderlik yaptığımız 5 bin sanayicimiz var. Kalite yolculuğunda öncelikli hedefimiz, rol model olmak” dedi.
EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, Türkiye Kalite Derneği İzmir Şubesi’nin düzenlediği 17. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’nda Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü Kazananlar Oturumu’nda ‘Kalite Yolculuğu’ konusunda açıklamalarda bulundu. Kalder İzmir Şubesi Ödül Yürütme Kurulu Üyesi Kazım Saver’in oturum başkanlığında Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü Serdar Oran‘ın da yer aldığı oturumda Türkiye’nin kalite yolculuğunun tarihi yazılırken EBSO’ya da özel bir yer ayrılması gerektiğini kaydeden Gökçüoğlu, “60 yıllık tarihinde EBSO, 1995’te TSE- ISO 9001 belgesini alan ilk oda olarak Türkiye’ye adını yazdırırken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde de A sınıfı akredite olan ilk odalar arasında yer aldı. 2010 yılından bu yana EFQM Mükemmellik Modeli’ni bir özdeğerlendirme aracı olarak kullanan, Kalder Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ni 2011’de imzalayan odamız, 2012’de Ege Bölgesi Kalite Başarı Ödülü’nü, 2014’de de Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü’nü, ardından Kamu Yönetimi ve Hizmetler Kategorisinde Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü alarak bu alandaki başarısını taçlandırdı” diye konuştu. Tüm bu süreçlerde ödülü amaç değil araç olarak gördüklerini ifade eden Gökçüoğlu, kalite ve ödüle giden süreçlerde EBSO’nun misyonunu Türkiye genelinde oda ve borsalar ile EBSO çatısı altındaki sanayicilere rol model olmak olduğunu vurguladı.
"SINAVA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLER GİBİ ÇALIŞTIK"
Gökçüoğlu, “Aldığımız ödüllerle hiçbir başarının tesadüf olmadığını kanıtladık. EFQM ile en önemli kazanımımız ben değil biz bilincini geliştirmek olmuştur. Ödül amaç değil araçtır. Ödül süreçleri bizlere çok büyük katkıda bulunuyor. Bu süreçlerde sınava hazırlanan öğrenciler gibi çalışarak bir noktaya geldik. Bu süreçlerde kurum içinde birliktelik ve motivasyonu çok üst düzeye çıkarttığını gözlemlememiz de bizi ayrıca heyecanlandırıyor. Bizde hedefler bitmez. EBSO olarak hedefimiz uluslararası kalite ödülünü kazanmak. EBSO olarak önderlik yaptığımız 5 bin sanayicimiz var. Kalite yolculuğunda öncelikli hedefimiz, rol model olmak” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.