1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Gönen: Kapıları Genel Başkan Adaylarına açalım!
Gönen: Kapıları Genel Başkan Adaylarına açalım!

Gönen: Kapıları Genel Başkan Adaylarına açalım!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP ) Genel Başkan Adayı M.Sait Gönen; Teşkilatlarımızın kapılarını bütün genel başkan adaylarına açalım.Birliği ve dirliği yeniden sağlayalım.”dedi.

A+A-
MHP Genel Başkan Adayı Sait Gönen; “ 1 Kasım seçimlerinden itibaren MHP’de başlayan kongre süreci, uzun ve sıkıntılı bir belirsizlik dönemi geçirerek halen tartışmaların odağında yer almaktadır. Yinede her şeye rağmen sona gelinmiş ve Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli, kongre tarihini 10 Temmuz olarak açıklamış, böylelikle kongre tarihi bir takvime bağlanarak netlik kazanmıştır. Önümüzde bir aydan kısa bir süre kalmışken, içinde bulunduğumuz rahmet ve hoşgörü ayı olan Ramazan ayını da vesile kılarak, Genel Merkezimize bir çağrıda bulunmak istiyorum:

Gelin, bu dağınıklığa ve partimizi hırpalayan bu sürece bir son verin. İzin verin, kongre tarihine kadar parti teşkilatları bütün genel başkan adaylarına açılsın. Her aday gittiği illerde çalışmasını parti teşkilatlarında yapsın. Aday olma nedenini, nasıl bir MHP ve nasıl bir Türkiye arzusunda olduğunu ve bu arzusunu nasıl gerçekleştireceğini teşkilatlarımızla, üst kurul delegelerimizle paylaşsınlar ve ülkücü iradenin sağlıklı bir şekilde sandığa yansımasının önünde engel kalmasın. Camianın bu süreç içerisinde verdiği dağınık görüntüyü toparlayalım. Birliği ve dirliği yeniden sağlayalım. Ülkücüye yakışır bir kurultayın hazırlığını hep birlikte yapalım. Önümüzdeki dönemde hem camiamız hem de ülkemiz adına güçlü bir MHP’ye ihtiyaç duyulduğuna inanıyorsak, önce birbirimize inanıp güvenelim. Gelecek nesillerin vebalini taşıyoruz sırtımızda, bu büyük sorumluluğun gereğini yerine getirelim.
Hissettiğimiz sorumluluk ve hassasiyeti Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de paylaştığına, hareketimizin layık olduğu güven ve değer duygusu ile gereğini yapacağına inanıyorum.”dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.