1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği hayatın her alanına dokunuyor
Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği hayatın her alanına dokunuyor

Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği hayatın her alanına dokunuyor

Milli Hassasiyet ve Toplumsal Bilinç sloganı ile yaptığı çalışmalarla tanınan Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği yapmış olduğu çalışmalarla toplumun her kesimine hitap ediyor.

A+A-

Gönül Gözü Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin yaptığı açıklamada, Derneğin 7 Ocak 2011 tarihinde kurulduğunu ve kuruluşundan bu güne geçen 8 yılı aşkın süre zarfında başta engelliler olmak üzere sosyal ve kültürel alanda çeşitli faaliyetler yürüttüklerini ve yapılan tüm bu faaliyetlerde engelliler, kimsesiz çocuklar, şehit aileleri ve gazileri unutmadıklarını dile getirerek sadece belirli günler ve haftalar takviminde değil her daim farkındalık oluşturan programlara ve etkinliklere ev sahipliği yaptıklarını dile getirdi.
BİR ENGEL DE SEN KALDIR KAMPANYASI 
Başkan Şahin, dernek olarak faaliyetleri hakkında yaptığı açıklamada, Gönül Gözü Derneği olarak kuruldukları günden itibaren başta Konya merkez olmak üzere Çeltik, Yunak, Tuzlukçu, Akşehir, Ilgın, Seydişehir, Ereğli, Derbent, Çumra ve Karaman Ermenek ilçelerinde ihtiyaç sahibi kişilere 600'e yakın akülü ve tekerlekli sandalye hediye ettiklerini ifade ederek kampanyalarının halen devam ettiğini söyledi. 
ENGELLİ HAKLARI VE ENGELLİ SORUNLARI
Dernek olarak ihtiyaç sahibi engellilere yapılan çeşitli ortez ve protez yardımlarının yanı sıra engellilerin bürokratik alanda yaşadığı sorunların ve engelli haklarının da takipçisi olduklarını belirten Başkan Şahin gerek yerelde gerekse ulusal alanda engellilerin yaşamış oldukları sorunları çözmek adına sürekli çaba sarf ettiklerini söyledi. Şahin, ihtiyaç sahibi engellilere verilen 2022 maaşı ve yine ağır engelli bireylerin bakıcılarına verilen 2828 sayılı evde bakım maaşı başta olmak üzere engellilerin sorun yaşadığı her konuda basın açıklaması düzenlediklerini, sorunların çözülmesi adına gerekli yerlere kurumsal olarak sıkıntıları ilettiklerini aktardı.
GÖNÜL GÖZÜ DERNEĞİ ŞUBELEŞİYOR
7 Ocak 2011 tarihinde kurulan Gönül Gözü Derneği'nin geçtiğimiz Haziran ayı itibari ile ilk şubesini Akşehir ilçesine açarak şubeleşme startını verdiğini dile getiren Şahin, önümüzdeki günlerde Konya'nın Ereğli ve Seydişehir İlçesinde de dernek şubelerinin faaliyete başlayacağını söyledi. Ayrıca Başkan Şahin şuan Karaman, Antalya, Adana, Ankara, İzmir, İstanbul, Aydın, Erzurum, ve Mersin illerinde temsilcileri istişarelerinin sürdüğünü belirterek 2020 yılında Gönül Gözü Derneği'nin ülke genelinde ses getirecek çalışmalara imza atacağının müjdesini verdi. 

567875.jpgÖğrencilere Konya ve Ankara Gezisi

Gönül Gözü Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin Yunak Hursunlu Ortaokulu'nda öğrenim gören Kuyubaşı,Yığar,Eğrikuyu,Harunlar ve Hursunlu'lu mahallelerindeki öğrencilere Konya ve Ankara gezisi düzenledi.

baskan-sahin-den-askida-kitap-kampanyasina-destek.jpgBaşkan Şahin’den Askıda Kitap Kampanyasına Destek
Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Devriş Ahmet Şahin, Yunak Kaymakamlığı’nın başlatmış olduğu Askıda Kitap Kampanyasına kitap yardımında bulundu.

563061.jpgŞahin öğrencilere Nutuk hediye etti
Toplumsal Bilinç ve Milli Hassasiyet sloganı ile yapmış olduğu çalışmalarla tanınan Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin, öğrencilere Nutuk hediye etti.

563061.jpggraphic2-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.