1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Güçlü, dünya vatandaşlığı provası yapılıyor
Güçlü, dünya vatandaşlığı provası yapılıyor

Güçlü, dünya vatandaşlığı provası yapılıyor

Konya Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, bu haftaki Salı Mesajı’nda, Tapınak Şövalyeleri’ni anlattı.

A+A-

Haçlı Seferleri ve Yahudi Şövalyeler

Anadolu Selçuklu Devleti döneminde II. Kılıçarslan’ın sultan olduğu 1096’da Papa II.Urban  tarafından I. Haçlı Seferi düzenlendiğini ifade eden Güçlü, 650 bin çapulcunun Anadolu’yu yağmalamaya geldiğini fakat Sultan Kılıçarslan tarafından 500 bininin Anadolu’ya gömüldüğünü, 150 bin kişinin de Kudüs’e yöneldiğini dile getirdi. 1099’da Kudüs’ü ele geçiren Haçlıların, 70 bin Yahudi’yi katlettiklerini belirten Güçlü, bu haçlıların içerisinde papaz ve keşişlerden oluşan 9 şövalye, -FETÖ’nün kendilerini hizmete adamış adamları gibi- kendilerini hıristiyan halka yardıma adayan keşiş görüntüsünü vererek halkın gönlüne girdiklerini ifade etti.” dedi.

Küresel sermaye hükümetleri etkiliyor

Kudüs’ün 1187’de Hıttin Savaşı’nda Haçlı Ordusunu yenen Selahaddin Eyyubi tarafından fethedilerek kurtarıldığını kaydeden Güçlü, bu tarihten sonra Tapınakçı Şövalyelerin, satın aldıkları ve üs olarak kullandıkları Kıbrıs’ı merkez haline getirdiklerini söyledi. Güçlü, tapınak şövalyeleri hakkında şu ifadelere yer verdi: “Bunların hem askeri kimlikleri, hem dini hem de zengin oldukları için itibarları da oluyor. Fransa Kralı IV. Philippe, 1300'lü yıllarda tarikat ortadan kaldırılıp tüm mal varlığına el koyuyor ve Tapınakçılar öldürülüyor. Fakat 18 kadırgadan oluşan hazine (para) Avrupa’da bugün dahi bilinmeyen bir ülkeye kaçırılıyor. Bu sermayeyi elde eden Yahudi aileler, 18.yüzyıldan itibaren çok uluslu şirketler kuruyorlar..” 

Dünya vatandaşlığı provası yapılıyor

Koronavirüs dolayısıyla dünyada yeni bir düzen, toplum oluşturulmak ve yeni bir gençlik meydana getirilmek istendiğine dikkat çeken Güçlü, şunları söyledi. 

“Koronavirüs etkisiyle dünya vatandaşlığına doğru gidiliyor. Kâğıt para yerine dijital para kullanılacak. Yenidünya vatandaşları o şirketlerin kartlarından başka alışveriş kartı kullanamayacak. Uçaklarda, trenlerde, otellerde, AVM’lerde ve mağazalarda bu şirketlerin kartları geçerli olacak. Dünya vatandaşlığına doğru bir gidişat var ve onun provası yapılıyor..”  ŞEYMA BIYIKLI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.