1. HABERLER

  2. GÜMÜŞHANE

  3. Gümüşhane Kent Konseyinde Seçimli Genel Kurul Yapıldı
Gümüşhane Kent Konseyinde Seçimli Genel Kurul Yapıldı

Gümüşhane Kent Konseyinde Seçimli Genel Kurul Yapıldı

Gümüşhane Kent Konseyi’nin 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra 11 Haziran 2014 tarihinde oluşumunu tamamlamasının ardından mevzuat gereği 2. yılın sonunda yapılması gereken seçimli genel kurulu yapıldı.Gümüşhane...

A+A-

Gümüşhane Kent Konseyi’nin 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra 11 Haziran 2014 tarihinde oluşumunu tamamlamasının ardından mevzuat gereği 2. yılın sonunda yapılması gereken seçimli genel kurulu yapıldı.
Gümüşhane Belediye Lokalinde yapılan toplantının Divan Başkanlığı’nı Gümüşhane Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi üyesi Yusuf Erdem, divan üyeliklerine ise Hüseyin Türkfiliz ve Habip Tanış getirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir, kent konseyi çalışmaları ile ilgili bir konuşma ve sunum yaptı.
Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir’in konuşmasından sonra gündem gereği Kent Konseyi Başkanı ve 14 kişilik yürütme kurulunun seçimine geçildi.
Divan başkanlığına verilen bir yazılı önerge ile Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir yeniden 3 yıllık dönem için Kent Konseyi Başkanlığı’na aday gösterildi. Başka aday olmadığından yapılan açık oylama ile Hasan Pir, oy birliği ile Gümüşhane Kent Konseyi Başkanlığına seçildi.
14 kişilik Yürütme Kurulu üyelikleri için verilen bir önerge ile mevcut yürütme kurulu üyelerinin yeni dönemde de seçilmesi teklifi divan başkanınca üyelerin oyuna sunuldu. Başka aday olmadığından yapılan açık oylamada Ömer Salantur, Leyla Bostancı, İlhan Yıldız, Ali Gürcan Erkan, Cemal Keleş, Süleyman Turhan, Hüseyin Türkfiliz, Ahmet Aykutan, Habip Tanış, Zahide Perktaş, Hamza Bayrak, Mete Kaya, Ali Doğan, Selma Kaya oy birliği ile yeniden üç yıllık süre için yürütme kurulu üyelerine seçildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.