1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Gündemin getirdiklerine bakalım
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Gündemin getirdiklerine bakalım

A+A-

Bu hafta yaşanan olaylardan kısa kısa anekdotlarla haftayı değerlendirmek istedim. Gündem hızlı değiştiği için bazen neler olduğunu yeniden hatırlamamız gerekebilir.

Ekim- Kasım aylarına dikkat!

Korona virüs aşısı için tüm ülkeler seferber oldu. Hükümetler aşıları gönüllüler üzerinde deneyerek sonuçları değerlendirecek. Biz de ise aşı için müjde Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Uğur Şahin’den geldi. 30 bin kişi üzerinde denenen aşının ekim- kasım aylarında onaylayacağını dile getirmişti. Aşının sonuç vermesi için yoğun bir uğraş var. Kasım ayında ABD’deki seçimi de düşündüğümüzde küresel güçler de aşıyı yıl sonuna kadar yetiştirmeye çalışıyor. Yeterince tatile çıktık, düğünümüzü yaptık, arkadaşlarla görüştük. 2 ay dişimizi sıkarsak eğer daha fazla acı vermeyebiliriz.

MEB’in kafası karışık

Okulların kapalı olmasıyla ilgili geçtiğimiz hafta düşüncelerimi söylemiştim. Dünyada okulların kapalı olduğu tek ülkeyiz. Bakan Selçuk ana sınıfı ve birinci sınıfların okula başlayacağını ancak veliler istemezse çocuklarını göndermeyebileceğini söyledi. 20 kişilik sınıfta 5 öğrenci geldi, 15 öğrenci ise gitmedi diyelim. Gelmeyen çocuklar geride kalacak mı veya okula giden çocukların psikolojisi nasıl olacak? Karar almak için alınmış bir karar gibi duruyor.

Topu santraya koyalım

Süper Lig Çaykur Rizespor- Fenerbahçe mücadelesiyle başladı. Kısa bir aranın ardından hızlandırmış kamplar yapıldı ve lige döndük. Son şampiyon Medipol Başakşehir en hazır takım olarak lige girecektir. Yoğun fikstürde Şampiyonlar Ligi maçları tek handikap gibi duruyor. 42 haftalık enteresan bir sezon bizi bekliyor. İttifak Holding Konyaspor’da eksikler var. Transferde akşam pazarı kovalanacak gibi duruyor. Neyse ki ilk hafta bay geçilecek ve 3 puan haneye yazdırılacak.

Bu yazı toplam 1280 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar