1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Gündoğdu: "Almanya Gerçek Yüzünü Gösterdi"
Gündoğdu: "Almanya Gerçek Yüzünü Gösterdi"

Gündoğdu: "Almanya Gerçek Yüzünü Gösterdi"

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Almanya Federal Meclisi’nin aldığı sözde soykırım kararını değerlendirerek, “Gerçek yüzleri ortaya çıktı. Türkiye açısından AB denilen dipsiz kuyunun bir hayal tüneli olduğu net bir şekilde...

A+A-

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Almanya Federal Meclisi’nin aldığı sözde soykırım kararını değerlendirerek, “Gerçek yüzleri ortaya çıktı. Türkiye açısından AB denilen dipsiz kuyunun bir hayal tüneli olduğu net bir şekilde görüldü” dedi.
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu yaptığı açıklamada, Almanya’nın sözde Ermeni soykırımını onaylamasının Türkiye’ye gözdağı verme hamlesi olarak değerlendirilmesi gerektiğini, Almanya’nın bu tavrının aynı zamanda Avrupa Birliği’nin de meseleye yaklaşımını göstermesi açısından oldukça anlamlı olduğuna dikkat çekti. Gündoğdu, "İstedikleri gibi şekillendirebilecekleri, kalk deyince kalkacak, otur deyince oturacak bir ülke olarak tasarladıkları Türkiye’nin özellikle son dönemlerde bağımsız bir dış politika yürütmesi ve AB’ye karşı restler çekmesi Ermeni kartının alelacele masaya sürülmesi sonucunu doğurmuştur. Sonuçta herkesin gerçek yüzü ortaya çıkmıştır. Türkiye açısından AB denilen dipsiz kuyunun bir hayal tüneli olduğu net bir şekilde sergilenmiştir" diye konuştu.
"NAZİZMİN BUGÜNKÜ HALİ"
Metin Gündoğdu sözlerine şöyle devam etti: “Soykırım kelimesine anlamını veren bir yakın tarihe sahip olan Almanya’nın Türklerle ilgili böyle bir karar alması akıl tutulmasından başka bir gerçekliğe sahip değildir. Kim kimin ne olduğunu gayet iyi bilmektedir. Bu Osmanlı korkusu ne büyük bir korkuymuş ki 100 yıl sonra bile hesabı sorulmaktadır. Türkiye Osmanlı hinterlandına birazcık el atınca düşman kuvvetleri hemen paniklemeye başladı. Ne yaparsa yapsınlar bu büyük dirilişi ve kutlu yürüyüşü engelleyemeyeceklerdir. Yeni Türkiye Osmanlının torunu olduğunu her yönüyle gösterecektir. Son birkaç yıldır Almanya’da çok ciddi anlamda Türkiye düşmanlığı hissedilmektedir. Nazizmi yaşatıyorlar. Türkiye’nin ekonomik ve siyasi olarak güçlenmesi Avrupa’yı dolayısıyla Almanya’yı endişelendirmektedir. Alman medyasında Gezi olaylarından bu yana ciddi bir düşmanlık sezilmektedir. En son bir televizyon spikerinin Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a yönelik saldırgan tutumunda da o düşmanlığı görüyorduk. Aslında mesele Sayın Cumhurbaşkanımızın bütün dünya ve dolayısıyla Avrupa’ya karşı dik durup doğru sözleri cesurca dile getirmesidir. Rusya’da çeşitli adımlar attı şimdi ne oldu, barışmanın yollarını arıyor. Almanya’nın akıbeti de farklı olmayacaktır. Karşılarında eski Türkiye ve eski Türkiye’nin siyasetçileri yok. Hesapları ve siyaset mühendislikleri boşa çıkacaktır. Hiç sözü uzatmaya gerek yoktur, Batı böyle bir Türkiye istemiyor. Af edersiniz köpekler istedi diye atlar ölmez. Herkes haddini bilecek. Erdoğan’ı yedirtmedik bundan sonra da biiznillah yedirtmeyeceğiz. Milleti milletin adamının arkasındadır. Gerisi teferruattır.”
TÜRK ASILLI 11 MİLLETVEKİLİNE TEPKİ
Almanya’daki düşmanlığa çanak tutan sözde Türk ve Türkiye kökenli politikacıları kınadığını belirten Metin Gündoğdu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "İdeolojik körlük vatana ihanete kadar varmış vaziyette. Hakikaten üzüntü verici bir durumdur. Aynı şekilde paralelcilerin ihanetine de bir kez daha net bir şekilde kamuoyu şahit oldu. HDP ve CHP ise bu hainlere kol kanat germekte, kendileri de onlardan farklı düşünmediklerini ifade etmektedirler. Paralel sözcüleri hemen Almanya’nın dolayısıyla şer güçlerin yanında saf tuttu. Artık Anadolu’nun saf ve masum çocukları bu ihanet şebekesinin gerçek yüzünü görmelidir. Türkiye çok doğru bir yolda ilerlemektedir. Tam bağımsız güçlü Türkiye ideali artık ete kemiğe büründüğü için dış ve iç düşman mihraklar harekete geçmektedirler. Bu kutlu yolculuk kolayca menzile varmayacaktır. Türkiye gerek terörle mücadelede gerekse böyle düşmanlarla mücadelede adeta ikinci istiklal mücadelesini vermektedir. İçerde ve dışarıda saflar netleşiyor. Bu savaş ya kazanılacak ya kazanılacak. Mustafa Kemal’in dediği gibi ya istiklal ya ölüm."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.