1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Günlerin Getirdiği: Bahçeli’den CHP’ye Tepki
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Günlerin Getirdiği: Bahçeli’den CHP’ye Tepki

A+A-

Güneyde sınırımız iyice karıştı.
Rusya, İran, PYD, PKK ve Suriye…
Hükümetin tutumu kesin. Beyanatlar yenilir içilir gibi değil.
Rusya azdıkça azıyor.
İçeride de bunun yansımaları var.
HDP zaten belli.
CHP ‘nin ne yaptığı belli değil.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "CHP’de çürümüş bazı vekiller de PYD’nin sözcüsü gibi konuşuyorlar. PKK eşittir, PYD’dir" dedi.
MHP önceki günkü Grup Toplantısı’nda partililere hitap eden Bahçeli, konuşmasında insanlık tarihinde, bir adım sonrasını göremeyen, tehlikeleri fark edemeyen yönetimlerin hüsran ve felaketle biten acı sonlarına çok sık rastlandığını söyledi. Hayalperest ve vizyonsuz yöneticilerin nice badirelere yol açtığı, nice yenilgi ve yıkımlara neden olduğunu belirten Bahçeli, "Hangi ülke olursa olsun, iktidara hakim çevrelerin hedeflerindeki bulanıklık, politikalarındaki dağınıklık, tutum ve davranışlarındaki tutarsızlık peyderpey kriz üretecek, istikrarsızlık getirecektir" dedi.
Bir devlet adamının en önemli görevinin mensubu olduğu milletine sorumluluk ve samimiyet ölçülerine göre hizmet etmek olduğunu dile getiren Bahçeli, bunu yaparken dün-bugün dengesinin, millet-devlet uyumunun, bölgesel ve küresel dinamiklerin iyi gözetilmesi gerektiğini belirtti.
Bahçeli, sorumluluk ve samimiyet yoksa içinden çıkılamayacak pek çok sorunun her alanda varlığını gecikmeden göstereceğini söyleyerek, "Kabul etmeliyiz ki, Türkiye’yi yoran ve zorlayan çok sayıda açmaz ve anormallik devamlı surette mesafe kaydetmektedir. Bu çerçevede iç ve dış politikada üst üste kaybedilen mevziler ülkemizi dar boğaza sokmaktadır, AKP ARTİ’’nin kötürüm ve köksüz politikaları başımıza onca dert sarmaktadır. Diyebiliriz ki, Türkiye siyasi sıkışma ve bunalım yaşamaktadır. Milletimiz gelişmelerden memnun değildir. AKPARTİ Türkiye’yi meçhule sürüklemektedir. Haklı olarak duyduğumuz endişelerimiz bir hayli fazladır. Suriye kaynaklı kaos sürekli genişlemektedir. Milli güvenliğimiz aşırı risk ve tehlikelerle karşı karşıyadır. Artık gizleyecek, görmezden gelinecek bir şey kalmamıştır, içinde bulunduğumuz şartlar çok ağırdır" ifadelerini kullandı.
Bir yanda mülteci dalgası, diğer yanda Ortadoğu’da hüküm süren kanlı döngü; bir yanda vatan topraklarındaki terörist saldırılar, diğer yanda bölgesel savaş senaryoları geleceğimizi rehin altına almaktadır .
Bakınız, Davutoğlu Dışişleri Bakanıyken, 2012 yılının Ağustos ayında katıldığı bir televizyon programında Suriye’deki sancılı sürecin çok uzun süremeyeceğinden bahisle şunları söylemişti: ’Bu süreci artık yıllarla değil, aylarla veya haftalarla ifade etmek gerekir.’ Suriye’deki vahşet ve dehşet tablosu Davutoğlu’nun bu sözlerinden sonraki yaklaşık 3,5 yıl da sürmüş ve sürmektedir.
Şu anda Halep ve çevresi Rus ve Esad güçleri tarafından bombalanmaktadır. Yeni bir mülteci kalabalığı ilaveten sınır hattımızda birikmiştir.
Gelişmeler mülteci sayısının artacağına işaret etmektedir. Bu olumsuz senaryoya göre Türkiye’nin 600 bine yakın yeni mülteciyle karşı karşıya kalabileceğini göstermektedir. Suriye’de insanlık dramı yaşanmaktadır ve insanlık vicdanı suskundur. Türkiye, Suriye buhranının ceremesini çekmektedir. Birleşmiş Milletler kapılarımızı açmamızı istemektedir. Avrupa Birliği 3 milyar Euro’luk rüşvet ve vize kolaylığı gibi akıl almaz ayak oyunlarıyla Suriyeli mültecileri almamızı dayatmaktadır.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör örgütü PYD’yle ilgili açıklamaları dolayısıyla CHP’yi sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli, “CHP’de çürümüş bazı vekiller de PYD’nin sözcüsü gibi konuşuyorlar. PKK eşittir PYD’dir. Katil her yerde katil, terörist her yerde teröristtir. Bu teröristler Türkiye’ye kafa tutmaktadır” dedi.
Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ABD karar vermelidir, dost mudur düşman mıdır. ABD, Rusya ile hareket edip Kürdistan’ın kuruluşunda rol mü üstlenmektedir? Türk milleti böyle rezil niyetlere pabuç bırakmaz. . Türkiye milli varlığını korumak için ne gerekiyorsa yapmalıdır.  

Bu yazı toplam 158 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.