1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Günlerin Getirdiği : Kamu Vicdanı Yara Almasın
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Günlerin Getirdiği : Kamu Vicdanı Yara Almasın

A+A-

Toplumun bir kesimi infial içinde, bir kesimi sevinç içinde.
Yandaşlara veya karşıtlarına göre; suçsuzlar suçlu, suçlular suçlu görülüyor.
Yalancılık, hırsızlık, yolsuzluklar döneklik, dini istismarcılık toplumun bir kesimince önemli, bir kesimince önemsiz görülüyor.Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bülent Arınç’ın zaman zaman çıkışlarını görüyoruz. Bu son çıkışı ise bir hayli enteresan. Enteresanın ötesinde ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Bülent Arınç’a, Bülent Arınç’ın da Melih Gökcek’e sosyal medya üzerinden saldırıları akıllara durgunluk veriyor.
Bülent Arıonç’ı da, Melih Gökçek’i de uzun süredir tanıyan, takip eden birisiyim. Ortalığı bulandırmak, partiye zarar verecek gişimlerde bulunmak Bülent Arınç’a hiç yakışmadığı gibi, Melih Gökçek’in çıkışı da hiç hoş ve yakışık almayan bir durum.
Bence burada Melih Gökçek bazı kendi yanlışlarını düşünmelidir. Bülent Arınç’ta varsa kirli çamaşırları kendi içlerinde halletmeli, seçim öncesinde böylesi bir şekilde kamuoyu önünde hesaplaşmaya gidilmemelidir.
Bülent Arınç’ın sözlerini ve değerlendirilmesini ise önce Başbakan Ahmet Davutoğlu yapıp, her ikisine de parti içinde haddini bildirmelidir. Melih Gökçek te, Bülent Arınç’ta birilerinin taşeronluğuna sovunmamalıdır.
Eger Melih Gökçek’in yanlışları, yolsuzlukları varsa iş yargıya taşımakta başkalarının görevidir.Böyle bir durumda; hukuk devleti, demokrasi, adalet, özgürlükler var denilebilir mi?
Çağdaş insan toplum ve devlet değerlerine yönelik saldırıları izledikçe, bunlar kim yahu, nereden geldiler, bu toplumun insanları değil mi sorası geliyor.
Hırsızlıklarını çalmalarını çırpmalarını, halkı bölmelerini, birbirine düşman etmeyi örtbas etmek için kimse taşeronluğa soyunmamalıdır. Hırsızlık, yalan söylemek, çalmak çırpmak, kumpas kurmak, tuzak kurmak, iftiralar
Hükümeti de, devleti de zora sokmaktan başka, insanların kafasını karıştırmak adına bir işe yaramamaktadır.Bir toplum ne zaman çürür, adaleti solduğu zaman.Adaletin tecelli ettiği ve tevdi edildiği yerdir yargı. Son çekişmeler ve suçlamalar önlenmeli. Parti içinde çekişme partiye zarar vermemelidir. Suçlu kim ise, bunun hesabı da sorulmalıdır. Ancak Bunun hesabını Melih Gökçek sormamalıdır. Demokrasi, özgürlükler, huzur ve güven için olmazsa olmaz gerekliliktir. Unutmayalım ki,Adalet solduğu zaman toplum çürür, devlet çözülür.
 
Bu yazı toplam 134 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.