1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Günlerin Getirdiği: Kupa Maçı Ve Konya !..
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Günlerin Getirdiği: Kupa Maçı Ve Konya !..

A+A-

Geçtiğimiz günlerde de yazdım.
Konya büyüyor, büyük şehir olmanın avantajlarını ve nimetlerini kullanıyor.
Elbette burada bu işler kendiliğinden olmuyor. Konyamız da bir dizi aktualitel, kültürel, sanatsal, SPOR ve ekonomik toplantılar yapılmakta ve bunlardan Konya olarak yine yüz akıyla çıkıyoruz.
Konya ve Konyalıya yatırım yapanlara, hizmet verenlere ve bu organizasyonların Konya’da yapılmasına katkı yapanlara teşekkür ediyorum. Her alanda Konyada iş yapanlar bundan kendileri de karlı çıkmaktadır.Dün Kamu Hastaneleri birliği genel sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz gazetemizi ziyaret etti ve arkadaşlarla sohbet ettik. Konyalıya çok hizmet ettiğini ve edeceğini söyledi. Konya’ya kazandırdıklarından bahsetti. Konya sağlık sektöründe önde kentlerimizden.Ancak sıkıntıları da yok değildir. Son zamanlardaki söylentiler ise işin başka bir yönü. Bunlara da cevap vermeye çalıştı. Belki bu konularda yine yazı yazacağım. İddialar, eleştiriler…
Konya ve Konyalı her şeyin en iyisine layık.
Daha çok hizmet edilmeli, daha çok yatırım yapılmalı ve bundan Konyalı azami şekilde faydalanmalıdır. Konya artık kabuğunu kırmalıdır. İç çekişmeleri ve siyasi kavgaları bir kenara bırakırsak, Konya’da da, Konya dışında da bir arada olursak, bundan faydalanacak olanlar Konya ve ülkedir. Konyalıya hizmet edenleri bilmeliyiz ve bizlerde onlara destek olmalıyız. Kişisel kaprislerimiz, kendi içimizdeki hesaplarımız ayrı şeylerdir.
Kadir- Kıymet bilmeliyiz. Beğeniriz, beğenmeyiz. Konya ve Konyalıya hizmet edenlerin alnından öpüyorum. Bence günümüzde vefa çok kalmasa da, Başbakan R. Tayyip Erdoğan bunu Konyalılara göstermeye çalışıyor ve seçimlerden sonra Konya’ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Bunu görmemiz lazım.
Yazılarımızı okumaktasınız. Kimileri beğeniyor, kimileri de eleştiriyor. Eleştiriden kimse korkmamalıdır. Yanlışları doğru tespit ederek sütunuma taşıyorum ki, muhatapları da bundan ders çıkarsın. Yanlışım varsa her zaman objektif olarak açıklamaları koymuşumdur.
Elbert HUBBARD diyor ki:
Eleştiriden korkarsan bir şey söyleme, bir şey yapma, bir şey olma…
Yine Abdülmelik B. MERVAN :
İnsanın en büyüğü, en yüksek mevkide iken tevazu gösteren, kudret sahibi iken affeden ve kuvvetli olduğu vakit adaletle hareket edendir demektedir.
Bu sözlere bakarak eleştiriyoruz ve adaletli davranmaya çalışıyoruz.
Bakınız Konya’da bir büyük futbol finali geçtiğimiz günlerde yapıldı. Konya demek ki çok büyük organizasyonları layıkıyla ve yüz akıyla kusursuz yapabiliyor. Bunu kim yapıyor?
Bizim insanımız.
Buna sevinmemek mümkün mü?
Hangi alanda olursa olsun, başarılı olanı sevmesek te, isteme sekte alkışlamasını bilelim. Bence yanlışları ve doğruları yazmamız lazım.
Konya Büyükşehir Belediyesi Atatürk stadı maçta tıklım tıklım doldu. Bazı kimseler Konya stadında ambiyans yok, ses futbolculara ulaşmıyor diyerek gerekçelerden birisi bunu gösterip 70 yıllık tarihi stadı yıkacaklar.
Şimdi bu maçı izleyenler gördüler ve duydular. Eskişehirli taraftarlarda, Galatasaraylı taraftarlarda tezahüratın nasıl yapılacağını Konyalılara ve Konya stadının yeterli olduğunu gösterdiler. O zaman bu stat çevresi temizlenerek korunmalı, rant yada benzeri düşünceler için feda edilmemeli ve bu stadı Konya amatörlerine hediye etmek gerekir. Yetkilileri bu konuda bir kez daha düşünmeye davet ediyorum. Yaklaşık 70 yıllık geçmişi olan bu stat da, spor yapan kişilerin pek çoğunun unutulmaz anıları vardır. Bu anıları taş yığınları içine gömmeyelim. Kupa maçında tek eleştirdiğim kısım ise kötü tezahüratları ve sahaya yanıcı madde atmalarıdır.
Tarihi mekânları restore eden belediyemiz burayı da gerektiği şekilde restore etmeli.
Bir başka işaret ettiğim konu ise Konyalı büyük- küçük esnaf, lokantalar, müzeler sporun nimetlerinden faydalandılar. Bunun için bir Konyalı olarak spora bakış açısını değiştirmemiz gerekir. Konyaspor başta olmak üzere, tüm amatör ve profesyonel takımlara destek vermemiz gerekir. Spor evrensel ve ucuz tanıtım aracıdır. Son kupa maçı için Konya’ya tanıtım noktasında da büyük katkı verilmiştir. Bu olguyu, bu organizasyonu Konya’ya kazandıranlara bir kez daha teşekkür ederek yazımı noktalıyorum. 

Bu yazı toplam 133 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.