1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Günlerin Getirdiği: MUSA ARAT’IN TOPLANTISI
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Günlerin Getirdiği: MUSA ARAT’IN TOPLANTISI

A+A-

AK parti’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı il Genel kurulunda yönetim kurulu başkanlığına getirilen Musa Arat, yanında yönetim kurulu üyeleri olduğu haldi ilk defa basının önüne çıktı ve zor bir görev aldıklarını, 3 yıl için geldikleri görevi Konya’ya yakışır biçimde ve Konyalının kazanması yönünde
Yerine getirmeye çalışacaklarını söyledi.
Dün yapılan AK Parti il başkanlığına yeni getirilen Musa Arat ve yönetim kurulu toplantısına gerek haftanın ilk mesai günü olması, gerekse de sabahın erken saatlerinde olmasından mıdır bilemiyorum ama, salonda çok sayıda sandalye boş kaldı.
İl Başkanı Musa Arat’ın yanında gözlerimiz Konya Milletvekillerini aradı. Kent merkezinde belediye başkanlarını aradı ama göremedi. Buna başkan Arat, o kimselerin davetli olmadığını söyleyip işi kapattı.
Birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarını vurgulayan Musa Arat’ın bu açıklamasına rağmen, ben şahsen çok tatmin olmadım. Vekillerin ve belediye başkanlarının da olması ayrı bir güzellik sunar ve yeni yılın ilk toplantısında tablo daha güzel olurdu diye düşünmekteyim.
İl Başkanı Musa Arat konuşmasının büyük bölümünde eski yönetime teşekkürü dönüp dönüp dillendirirken, bir başka dikkatimi çeken konu ise hiçbir çıkar peşinde olmadıklarını, sadece Konya için çalışacaklarının altını çizmeleri dikkat çekiciydi.
Ak Parti İl Başkanı Musa Arat ve ekibi genç ekiple yola çıkmış, Arat’ın bir başka üstünde durduğu şey ise, Başbakan’ın Konyalı olması ve bundan gurur duyulması ve seçimlerden en yüksek oyu alınmasıdır. Gençliğe ve bayanlara büyük önem verdikleridir.
Soru cevap bölümünde ise çok ciddi bir konuya değindi ve MEDAŞ’ın yanlışlar içinde olduğunu, vatandaşın hizmetinin eksik yapıldığını, hizmet üretmekte geride kaldığını, bunun düzeltilmesine çalışacaklarını ifade etti ve “Biz kimsenin kazandığı parada gözümüz yok ama, bu kurumda sıkıntı büyük. Bunun halli gerekir dedi. Eski Genel Müdürün halen vesayetinin görüldüğünden bahsetti. Burada benim söylemek istediğim ise AK parti veya hükümet , ya da il yönetimi bu kurumun en kısa zamanda halka hizmette kusursuz hale getirilmesidir.
Pararlel yapı konusundaki bir soruya ise Musa Arat’ın cevabı netti . ARAT “ Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdroğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun yanındayız. Onların çizdiği yolda, parti disiplini içinde Konya’da bunlarla da mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
+++ +++
10 Ocak Çalışan gazeteciler bayramı idi. Gerek Şamsıma, gerekse bu kuruma telefon edip, mesaj gönderenlere teşekkür ediyor. Bu arada sayın Vali Muammer Erol, Emniyet Müdürü Hüseyin Namal ve Jandarma komutanı K.Albay Emin Dursun Cemiyeti ziyaret ettiler.
Vali Muammer Erol ile sohbet ettik. Emniyet Müdürü ile konuştuk. Vali Erol “Konya’nın huzur kenti olduğunu, Konya’yı yaralayacak imajlardan kaçınılmasını, Konya için çalıştıklarını söyledi. Stadı övdü, Konyaspor’un daha iyi olacağı vurgusunu yaptı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.