1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Günlerin Getirdiği : Operasyon Ve Algı Ekibi Kim?
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Günlerin Getirdiği : Operasyon Ve Algı Ekibi Kim?

A+A-
 Türkiye’de ve Ortadoğu’da Osmanlı’nın son döneminden itibaren bir oyun oynanmak istenmekte, “Böl, parçala, yönet” işlevini yapmak istemektedirler. Zaman zaman bu oyun bozuldu ama, sonunda yine bu oyunu oynamak isteyenler galip gelebildi. Son çırpınışları ise nasıl sonuç getirir bunu zaman gösterecek.Oynanan oyun, anlaşılması, bilinmesi ve gereğine yönelmekle bozulur..
Şöyle bir bakar mısınız . ??Türkiye’de sağda, solda yeni ve eski partiler, medya kuruluşları, dernekler, vakıflar, sendikalar, meslek kuruluşları var. Hepsi her dönem yeniden yapılandırılırlar.
Doğu-batı enerji savaşında Türkiye kilit ülke.Su savaşlarında da durum aynı. Orta doğuyu ve Basra körfezini karıştırmak, bölgeyi ateş çukuruna döndürmek acaba hiç düşündünüz mü kimin eseri?
Dinleme üsleri, ileri teknolojiye dayalı istihbarat üsleri, en iyi yetişmiş ajanlar Türkiye’deydi.
Amaç, Türkiye; Bizanslılaştırılacaktı. Ilımlı İslam projesi ile İslam ülkeleri denetim altına alınacaktı.
Büyük Ortadoğu projesinde yönetim değişimleri yapılacak ve Türkiye ana üs görevi yapacaktı. İslam ülkeleri ile yakınlaşarak içten hançerleme görevi yaptırılacak iç savaşlarla İslam ülkeleri yakılıp yıkılacaktı. Bugün birçok İslam ülkesinde, Ortadoğu’da bu film oynatılıyor. Çok şükür ki, Türkiye’de gerek şuurlu milletimiz, gerekse yönetimler buna prim ve izin vermemektedir.
Yenidünya düzeni, ılımlı İslam projesi, Büyük Ortadoğu projesi kapsamında yeni yapılandırmaya gittiler. Hırslı, zaafları çok olan tipleri bir kez daha farklı şekilde tespit ettiler eğittiler, örgütlediler. Kimileri bu örgütlenmeyi Sınır ötesinden, deniz aşırı ülkelerden yönlendirmeye kalktı. Ancak oyun bozuldu. Herşey su gibi açığa çıktı.
Paralel yapılarıyla Devleti, devletin kaynaklarını ele geçirme sürecinde; dillerde din iman ile halk uyuşturulurdu. Güç, yetki, servet paylaşımında ortaklık çatladı. Çatlatıldı. Ne oldu da çatladı? Ne oldu da çatlatıldı? Yorum üzerine yorum yapılıyor.
Siyasetçiler, gazeteciler, iş adamları, akademisyenler oyunun birer parçası olarak devlet olanaklarına çöreklendiler. Ancak uyanan hükümet ve iktidar bunlara “hayır” dedi. “Dur “ dedi. Bakalım ne kadar dayanabilecek. Süreç nerede noktalanacak. ABD’den Hoca istendi. Nasıl bir sonuç çıkacak?
Geçmişte ve bir süre önce Tarihin en büyük soygununu, din şemsiyesi altında pişkinlikle gerçekleştirdiler. Şimdi film koptu.
Meclis, bürokrasi, medya ve üniversitelerde birbirinden habersiz pek çok kişi Özel Eleman mı? Karşılıklı iftira ve suçlama kampanyası sürdürülürken, partilerde ne kadar personelin, hatta birbirini hiç tanımayan kaç milletvekilinin bulunduğunu bilen söyleyen hatırlatan var mı?Özel Eleman olarak eğitilenleri nasıl ve neden seçilir? Onlar; milletvekilliği, üst bürokratik görevlerde, gazete köşe yazarlığı, profesörlük dönemlerinde değil, daha genç yaşlarda bölgesinde güvenilir, saygın, sözü geçen ve gerektiğinde halkıyla bütünleşerek, milleti ve vatanı için yapılacak mücadelede önder olabilecek niteliklere sahip oldukları için seçilirler.
Türkiye Özel Elemanlar Örgütü’nde; bir dönem batıcılar, bir dönem milliyetçiler organize edildiler.
Tiplerine, özgeçmişlerine bakın.
Kimler siyasetçi oluyor?
Kimler hiçbir şeyi yokken birden servet edinmiş, holdingler kurmuş?
Kimler üst düzey bürokrat oluyor?
Kimler TV’lerde kafa karıştırıcı yorumlar yapıyor?
Halk; nelerle meşgul ediliyor, dersiniz.
Türk Millet'nin ve Türk Devleti'nin varlığı ve bekası tehdit altında iken, bugün Türk Devleti dimdik ayakta durdurulmaya, bölgenin parlayan yıldızı yapılmak istenmektedir.
Birlik ve beraberliğe odaklı unsurların bu gerçekleri bilerek hareket etmeleri, tarihin yüklediği en önemli görevdir. Hiç kimse bu tarihi sorumluluktan kendini ayrı tutmamalıdır. Vatan, Millet için herkes taşın altına elini sokmalıdır. Hiç kimse nemelazımcılık yapmamalıdır.
Bu yazı toplam 118 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.