1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Günlerin Getirdiği : Özkaymak ve İlgi
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Günlerin Getirdiği : Özkaymak ve İlgi

A+A-

Yaklaşık 40 yıldır bu meslekteyim. Yine yaklaşık 30 yıldır köşe yazarlığı yapmaya çalışıyorum.

Kendime has bir üslup ve yine kendi doğrularım var.

Hiçbir zaman ısmarlama yazı ile birisini ne övebilirim, ne de yerebilirim.

Aklımdan geçtiği biçimde,

Hakaret etmeden,

Kendi gerçeklerimden sapmadan,

Doğru bildiklerimi ve yazacaklarımı akıl süzgecinden geçirerek yazmaya, gördüğümü bildiğimi ve çoğu zamanda bazı duyumlarımı araştırarak yazarım.

Benim bu stili beğenen de olur, eleştirip beğenmeyende.

Herkesin görüşüne saygı duyarım.

Tabi ki, dinime, bayrağıma, vatanıma, askerime, polisime küfür ve hakaret edilmedikçe.

Bunlar kırmızı çizgilerim.

Bunları aşanlara benimde elbette söyleyeceklerim olmuştur ve gözümü çubuktan esirgemeden cevabını veririm.

İşte bütün bunlar ışığında yazdığımız, eleştirdiğimiz, ya da eksiklerini yazdığımız, ya da iltifat ettiğimiz kişi ve kurumlardan övgüde aldık, küfürde yedik. Bu durum bizim meslekte olan herkesin başına gelebilir.

Elbette küfürü kimse beklemez.

Sanatçıları bilirsiniz. Sahne aldıklarında ne kadar alkış alırlarsa motivasyonları ve coşkuları aynı ölçüde olur ve hep alkış beklerler.

Bizim meslekte de  yazdığınız yazıdan övgü, beğeni aldığınızı görürseniz motivasyonunuz ve moralinize olumlu etki yapar.

Geçtiğimiz günlerde Konya’dan Antalya’ya Özkaymak firmasıyla bir yolculuk yaptım. Bu yolculukta bazı olumsuzluklar yaşadım ve bunu iyi niyetle geldikten sonra  Otogar’da firmanın yazıhanesine ilettim ama, ilettiğime  pişman oldum, nerede ise  gece saat  23.00 civarında yazıhanenin banko sunun önünde bulunan kişiden hakaret aldık.

Uzatmayalım bu durumu içime sindiremedim ve Konya’mızın köklü, disiplinli ve bu alanda yine Türkiye’de isim sahibi firmasında böyle karşılanmam beni üzdü. Konuyu sağa- sola saptırmadan beklide eksiği ile bu sütunumda okuyucularımla paylaştım.

Birçok yazılarım gibi o yazım da büyük yankı uyandırdı. Birçok okuyucumdan olumlu tepkiler ve teşekkür aldım. Bu yazımda benim için en önemlisi ise  ÖZKAYMAK FİRMASI  yetkililerinden aldığım olumlu tepkidir.

İşte o zaman hem mutlu oldum, hem de ÖZKAYMAK FİRMASI  boşuna ÖZKAYMAK   olmadığını ve gösterilen duyarlığı  gördüm.

Telefonla bana ulaşan FİRMA YETKİLİ’leri   nezaket kuralları içinde benimle olayı paylaştılar. Yazımda yazdıklarım için hem ilgilendiklerini, hem de böylesi aksaklıkların duyurulmasından dolayı teşekkür ettiler.

Yılların kurumsal kimliği olan ÖZKAYMAK firmasından Metin Cevizci ve Serkan birkaç kez  telefonla beni arayıp nezaketsizlik gösteren kimsenin tespitine çalıştılar ve gereğinin yapılacağını bildirdiler.

Elbette kimsenin geleceği ve ekmeği ile oynamak, bir kimseyi amirine, memuruna ve patronuna şikayet etme gibi bir alışkanlığım yoktur ama  yetkililerin bu duyarlılığı beni son derece memnun etti.

Bende önce üzüldüğüm olay, sonrası firmanın yetkililerinin yaklaşımı ile mutlu oldum ve bizim ve Türkiye’nin alanında beğendiği ÖZKAYMAK firmasının boşuna halkın güveni ve tercihini diğer firmaların önünde tuttuğunu gördüğümü belirtmek istedim. Tepkisiz bir toplum içinde böylesi haklı tepkilerinin yerini bulduğu zaman değerlendirileceğini de belirterek yazımı noktalıyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.