1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Günlerin Getirdiği: Terör Biter Mi?
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Günlerin Getirdiği: Terör Biter Mi?

A+A-

Yazının başlığını okuyanların hemen hepsinin, “İnşaallah” der gibi söylediklerini duyar gibiyim.
Bende onlara katılıyorum.
Ancak kazın ayağı hiçte öyle görünmüyor.
İçte hainler,
Dışta düşmanlar…
Suriye,
Rusya,
İran,
Hatta ABD
DAİŞ, PKK,
IŞİD ,
PYD ve diğerleri.
Günümüz dünyasında toplum ve devletleri tehdit eden en büyük ve yaygın tehlikelerin başında terör gelmektedir. Bunun için tüm insanlık birlikte bu teröre karşı olmalıdır. Ne yazık ki, bence Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da gururu ayaklar altına alınan Haçlı ruhu terör belası ile Türkiye’den öç almaya çalışıyor. Bu o yunu bozmalıyız.
Terörün sebeplerine de bakmak gerekirse, fakirlikle avlanan insanlar, Sosyo kültürel etkenler, günümüze kadar uzanan yanlış eğitim ‘dir. Bunlar için ayrı ayrı araştırma yapılmalıdır.
Suriye’deki YPG mevzilerini “Fırtına” adlı 40 kilometre menzilli obüs topları ile vurduk. YPG, terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu PYD’nin silahlı gücüdür.
İzlediğimiz kadarıyla Kilis’teki obüs toplarımız, Suriye’deki Minniğ Havaalanı çevresindeki örgüt mevzilerini cehenneme çevirdi. Türk topçusu terör yuvası Maranas köyünü döverken, dostumuz (!) ABD “Ateşi kesin” diye talimat gibi çağrı yaptı.
Neden?
Çünkü Amerika “PYD ve YPG terör örgütü değil, bizim Suriye’deki kara gücümüzdür” diyor. Ne demek bu?
“Siz bizim kuvvetlerimizi vuruyorsunuz. Ateşi kesin, yoksa fena olur!” demek.
Bakmayın siz bölücü örgütün yandaşlarının TBMM ve dışarıda Güneydoğu’da farklı bir hava göstermelerine… Eğer, halk örgütün yanında yer almış olsaydı, örgütün baskılarına rağmen evlerinden çıkmaz, güvenlik güçleri de bu kadar rahat operasyon yapamazdı. Cizre’de olayların yoğun bir biçimde yaşandığı Cudi, Sur, Nur ve Yafes mahallelerinin yüzde 95’inden yurttaşlar ayrılmıştı. Bu durum, bence güvenlik güçlerinin işini kolaylaştırdı. Halk güvenlik güçlerinin tarafını seçti. Açıkçası operasyon öncesi halkın yüzde 95’i PKK’nın yanında yer alırken, şimdi örgütün yanında yer alanların oranı yüzde 1 bile değil. Güvenlik güçlerinin yapacağı daha çok iş var. HDP’lilere göre yaralıların, güvenlik güçlerine göre teröristlerin önde gelenlerinin bulunduğu 23 numaralı binanın, çevredeki evlere 150 metrelik bir tünelle bağlı olduğu da anlaşıldı. Ev ev, oda oda yapılacak aramalardan sonra bozulan terör inleri olan yerlerdeki şehir lere“evinize dönebilirsiniz” denilecek. Ama o söylenmeden önce devlet de o insanlara ne yapacağını açıklamalı, içlerini rahatlatmalı…
Bazı batılı palyoçoların dediği gibi İslam terör dini diyenler, önce kendileri aynaya iyi bakmaları gerekir.Devlet devlet olma gücünü ve şefkatini hissettirmelidir.
Peki çare :
Sağlam durmak,
Dik durmak,
Ümidi kesmemek,
Birlik olmaktır.
Yazımızı Abdülkadir Geylani Hz. Lerinin bir sözü ile bitirelim:
Kulun kalbi Rabbine erince,
Rabbi onu kimseye muhtaç eylemez.

Bu yazı toplam 394 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.