1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Günlerin Getirdiği : Yanlış- Doğru
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Günlerin Getirdiği : Yanlış- Doğru

A+A-

Siyaset kızışmaya veya tempo kazanmaya başladı.
Siyasi partiler bir birlerine atıp- tutuyor, bir birlerinin açıklarını, yanlışlarını halka anlatarak kendi partilerinin doğruluğunu, başarısını halka anlatmak istiyorlar.
Konya’da bir zamanlar en önde olan parti Saadet Partisiydi. Kopmalar, parçalanmalar ve fikir ayrılıkları sonrasında ve insanlar aradığını bulamadığı için saf değiştirdiler.
Ancak görüyorum ki, SP yine Konya’da yeniden atağa kalkmak için büyük bir çaba içindeler ama, yine belirteyim, eski SP atağı, eski SP misyon çalışması eskisi kadar değildir.
Yaklaşan Yerel Seçimlerde SP yine Büyükşehir’de eski Başkanları, ağır silah Mustafa Özkafa ile yarışın içindedir. Meram ve Karatay’da da durum farklı değildir. Bazı ilçelerde de iddialı görenmektedirler.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa’yı iyi tanırım. Çalışkan, dürüst ve halka yakın bir kişiliktir. Hatırladığım kadarıyla da büyükşehir Belediye Başkanlığında görevi devrettiğinde belediyenin borcu yoktu. Şu anda bilmiyorum büyükşehir’in borcu ne kadar ?
Özkafa diyor ki :
‘Yanlışı düzeltmek için geliyoruz’ Türk halkı neyin, yanlış, neyin doğru olduğuna büyük çoğunluk olarak henüz karar vermiş değildir. İnşallah doğru ve yanlış cam gibi gözümüzün önüne serilir, bizde kimi seçeceğimize karar veririz.
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman partinin Konya’da seçim bürosunun açılışında, “Devletimiz pek çok stratejik kurumumuzu özelleştirip 'dış güçler' dedikleri yapılanmalara sattı. Belediyelerimiz elinde avucunda ne varsa sattı. Tamamen tüketmeye yönelik bir politika var. Bizim efsane başkanımız Mustafa Özkafa, Ankara Yolu üzerinde sanayi tesisleri kurdu. Şimdi orada binlerce kişi çalışıyor” dedi. Konya'nın yeniden Milli Görüş belediyeciliğine 'evet' diyeceğini ifade eden Yalman, bunun tercih meselesi değil, bir zorunluluk olduğunu belirtti.
Kimse “ayranım ekşi” demiyor.Herkes ben en iyiyim, ben en doğruyum, ben en iyi yaparım” diyerek halkın önüne çıkıyor. Bence halka kendini en iyi anlatan kazanacaktır.
Ancak şunu da belirtelim ki, iki yanlış bir doğru etmiyor.
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkafa da, Türkiye’nin içinde bulunduğu kötü durumun yanlış yönetimden kaynaklandığını ifade ederek, “Hükümetimiz pek çok görüş sunsa da ortaya D-8 gibi icraatlar koyamadığı için başarısız oluyor. Erbakan Hocamız D-8'leri kurarken, 'kimse Türkiye etrafında toplanmaz' demişlerdi. Ama Allah'ın izniyle D-8 ülkeleri bir araya gelerek Çırağan Sarayı’nda o tarihi fotoğrafı çektirdiler” dedi. Belediyelerin borç içinde olduğunu söyleyen Özkafa “Biz kuleyi 1 yılda hızlı bir şekilde yaptık, onlar 1 saatte sattılar. KOSKİ'nin kasasında 250 trilyon para bıraktık, satacak yer kalmayınca bu parayı da belediye bütçesini aktarıp harcadılar. Biz 2004 yılında tabelalara şöyle bir yazı asmıştık, '500 trilyon yatırım, 0 borç', bu bizim gurur tablomuzdur” diye konuştu
Bakınız İspanya Prensesi yolsuzluktan yargılanıyor.
İlk kez bir Kraliyet üyesi yolsuzluktan sanık olarak mahkemede ifade veriyor.
Vergi kaçırma ve para aklama iddialarıyla suçlanan Prenses Cristina, İspanya Kralı babasının portresinin karşısına yerleştirilen kadife koltukta savunma yapıyor.
Kral Juan Carlos’un en küçük kızı Prenses Cristina , Mayorka Adası’nın Palma kentinde yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı mahkemede ifade verdi.. 200 kadar güvenlik görevlisi Prenses Cristina’nın emniyeti için çalışıyor. Bazı yollar trafiğe kapatıldı, mahkeme önünde protesto yasaklandı. Duruşmayı izlemek için 90’dan fazla basın kuruluşu ve 300’den fazla gazeteci akredite oldu.Ancak şu yapılmadı.
Ne hakim, ne polis, ne savcı yerinden olmadı.
Birde bize bakar mısınız?
Adaletse, demokrasi ise, yolsuzluk, hırsızlıkla mücadele ise bizde neden böyle yapılamıyor?

Bu yazı toplam 139 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.