1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Günümüzün Vebası Terör …
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Günümüzün Vebası Terör …

A+A-

Günümüzün iki vebası vardır.
Bunlardan en önemlisi terör, diğeri de trafik kazaları.
İkisinin de önüne geçilmesi gerekir.
İkisinin de köküne kibrit suyu gereklidir.
Ancak mücadele toplamsal mücadele ile, sağduyu ile ve birlik ve beraberlikle yapılabilir.
Bir kutsal bayramı geride bıraktık.
Kimilerine bayram geldi, kimilerinin yüreğine ise yanan kor düştü.
Ancak yine de yazıyorum.
Lafı evirip çevirmeden en bariz deyişle kitabın ortasından söyleyeceğim;
Bayram öncesi Atatürk Havalimanında gerçekleşen alçak saldırıyı ve teröristleri lanetlemekten ziyade onu, bunu suçlamakla bu iş olmaz. Elbette tedbir alınmalı, elbette uyanık olmalıyız ama, iş işten geçtikten sonra onu, bunu suçlamak, siyaset yapmak kime ne kazandıracak ki…
Bu tür zamanlarda Milli mutabakat gereklidir.Öyle zamanlar vardır ki; tüm duygu ve düşüncelerinizi geriye iter; birlik ve beraberliğiniz için çabalarsınız ki; tıpkı Ankara'daki patlamalar gibi İstanbul'daki terör saldırısı da işte böyle zamanlardır.
Çok söze gerek yok dedik.
Çağın vebası artık bu terör saldırılarıdır. Trafik kazalarıdır. İşte tüm uyarılara rağmen bayram tatilinde de onlarca vatandaşımızı kaybettik. Milli servet heba oldu.Ama bu veba; sadece Türkiye için değil tüm dünya için bir tehdittir. Almanya, Brüksel, Amerika da en az Türkiye kadar bu belaya maruz kalmıştır, kalacaktır.
Ama elbette bizim önceliğimiz Türkiye.Ne zaman ki emperyalizm Ortadoğu topraklarına müdahale etti ve geldi, yerleşti, işte o günden bu yana bu hastalıklı yapı bazen dini, bazen mezhep ve etnik temelli örgütlerde vücut bularak hem Türkiye'yi hem Ortadoğu topraklarını ve genelinde de dünyayı tehdit eden çok boyutlu bir veba halinde kendisini gösteriyor.

Bunun isminin DAEŞ olması da, PKK olması da PYD olması da fark etmiyor. Terörü kim yapıyorsa, teröristtir. Haindir, katildir.Atatürk Havalimanı saldırısının arkasından DAEŞ'in çıkması, PKK -PYD terörünü gizlemeye, örtmeye yetmez..
Daha geçenlerde HDP milletvekili Altan Tan bir gazeteye verdiği röportajda demedi mi: "PKK ve PYD, emperyalist güçler tarafından kiralık katil olarak kullanılıyor" diye..
Terörün her türlüsü aynı kaynaktan besleniyor. Şiddet.. Kan..Ölüm..Cinayet..
Bugün bizim milletçe yapmamız gereken; acımızı sessizce yaşamak.. Öfke ve nefretimizi bu alçak teröristlere kusmaktır.. Bugün ve bundan sonraki günlerde ve daima kardeşlik duyguları içinde, bir birimize sarılmalıyız, bir birimize saygı göstermeliyiz. Birlikte yaşamayı nasıl binlerce yıl başardık ise bugünde, yarında bu yolda ilerlemeliyiz.
Şunu da belirtmek isterim. Lozan Antlaşması imzalandıktan sonra İsmet İnönü Paşa'nın, dönemin Başbakanı Şükrü Saraçoğlu'na; "Bir 90 yıl daha kazandık" dediği söylenir. 1923'den bu güne 93 yıl geçti de bu terör saldırıları özellikle son 2 yıldır arttı, yani 90 yıl tamamlandığından bu yana tırmandı. Bu söz bugünlerde daha fazla aklıma takılır oldu...
Abdülhamit Han hazretleri diyor ki:
İçinde Devlete ihanet ihtiva eden, düşünceler barındıran kelleler ibret-i alem için kesilip, kanlarıyla toprak sulanmadıkça, ihanetin önü ardı kesilmez.
Bilmem siz nasıl düşünürsünüz. 

Bu yazı toplam 275 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.