1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. GÜNÜMÜZÜN ZÜBÜKLERİ
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

GÜNÜMÜZÜN ZÜBÜKLERİ

A+A-

Rahmetli Kemal Sunal’ın çoğunlukla hepimiz hatırlarız, Zübük adıyla bir filmi vardı. Adamın hayatı yalan dolan. Bazen Muhafazakar, bazen Milliyetçi, bazen de alemlerin adamıydı.

Kasaba halkına öyle kazıklar atmış atmasına da, laf cambazlığı ve her türlü üçkağıtçı girişimlerinden linç edilmek yerine her seferinde makam ve mevki ile ödüllendirilmişti.

Vatandaşın kanını emen bu Zübükzade Efendi, önce Belediye Başkanı sonra da Milletvekili oldu.

Huylu huyundan vaz geçer mi, Ankara’ya Mebus olarak gitti, orada da her türlü üçkağıtçılık, dalavereye devam etti. Partisinden kovuldu, Muhalefetin adamı oldu. Bu Zübükzadeler hayatında bir tek doğrusu olmamasına rağmen her devrin aranan adamı olmuştur.

Her dönem en üst makam ve mevkilerce ödüllendirilmiştir.

Hayat buya bugünlerde de sayısız Zübükzade Efendiler mevcut. Her kılığa giren, bazen içki yudumlayan, bazen abdest alan, bazen de Namaz kılıp ayet ve hadislerden örnek veren.

Allah bu Zübükzadelerden önce İktidarı sonra da Muhalefeti korusun. Teknoloji çağında bumukalemunları teşhis edip, uyaran her kardeşimizin de dikkate alınmasını Siyasi parti liderlerinin bilgilerine arz ederim.

Bu CHP çok ilginç bir parti. Yenilgiden zafer ilan eder, seçim neticelenir, SEÇİM SONUÇLARINI MANİPALE EDER, hatta bazıları o kadar pişkindir ki, yüzde 53’ü inkar eder, canlı canlı yayınlara bağlanır, seçim ikinci tura kaldı. Sayın Erdoğan 44, Muharrem İnce 40 oy aldı. Dediklerine kendileri de inanmaz da derler de derler.

Birçok Vatandaş kendilerini galeye almaz. Ama Zübükzadelere inandıkları gibi, acaba mı derler. İnananlar da her zaman tokat üzerine tokat yerler.

Muharrem İnce, inceden inceye önce asla Genel Başkanlığa aday değilim der, sonra da 40 yıl sonra partim 22 alırken, ben 30’un üzerinde oy aldım. Mücadeleye devam der.

Bir doğrusu vardır, Kılıçdaroğlu gibi yenilgiye mazeret uydurmak yerine, kardeşim yenildim. On milyon fark yedim der.

Allanıp pullanıp Zübükzadeler tarafından meydanlara sunulan en az yüzde yirmi alacağı iddia edilen, ikinci tura kalıp gök kubbeyi başlarına yıkacak Demir Leydi Meral Akşener Hanımefendi ise yüzde 7 ile bundan birkaç ay önce yazdığım gibi tarihin tozlu sayfalarına doğru göç edecektir.

Yüzde 10 parti olarak oy aldık gibi safsatalara da kimse inanmasın. Millet ittifakının nimetlerini toplamışlardır, kendilerini şişirip meydanlara sunan Zübükzadelere inanıp sermaye sunanların pompalamasıyla yüzde 10’lar etrafında dönüp durmaktadırlar.

İŞİN ASLI Demir leydi Meral Akşener ablamın yüzde 7 aldığı oy partinin alabileceği en yüksek oydur. Bir sonraki seçimlerde o rakam bile hayal olacaktır.

Bu dönem ZÜBÜKZADE Alman ve ABD’nin Yahudi sermayeli kanalları tarafından el üstünde tutulan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu diğerleri yanında yer alıp partisinin artık bu zihniyetle yol alamayacağını herhalde anlamıştır. Konya gibi Milli Görüşün bir zamanlar kalesi olan bir yerde, dayatma adayın neticesi 1 Milletvekili dahi Meclise gönderememesine vesile olmuştur. Sayın Mustafa Özkafa devrinin kapandığını her ne kadar söylesek te diğer partiler gibi bizim uyarılarımızın dikkate alınmamasının karşılığı bu olsa gerek. Tıpkı Adalet ve Kalkınma Partisinin 10 Milletvekilliğinde kalması gibi.

Sayın Karamollaoğlu’nu bir kez daha tavsiyede bulunuyorum. Ya partiyi aslına teslim etsin, yok etmem derse de oturduğu makamı CHP’den Milletvekili seçilen Abdüllatif Şener’e teslim etsin.

Şener de bir dönem Zübükzadelerin sahaya sürdüğü aktörlerdendi, parlayamadan söndü.

Bugünlerde Saadet Partisinin başına geçirilerek allayıp pullayıp sahneye sürebilirler.

Bir yanda İnce, diğer yanda Şener. Bir yandan da Gülü koklarlarsa sen şenliğe bak.

Sayın Fatih Erbakan Zübükzadelerin oyununa gelmedi, gündemde tek kelimeyle yer aldı. CHP ile ortaklık kuran Saadet Partisine oy vermek yerine, boş oy atmanız daha hayırlıdır sözüyle Hakkın yanında yer alarak takdir kazandı. Yeni dönemde kendisine bu ülkenin çok ama çok ihtiyacı var.

 HDP Türkiye partisi olamadığı PKK’nın meclisteki temsilcisi olduğu müddetçe, CHP’nin emanet oylarına her zaman ihtiyaç duyacaktır.

ALLAH’A Emanet Olun.

Bu yazı toplam 805 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.