1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Gurbette Konya’yı Torku İle Solumak!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Gurbette Konya’yı Torku İle Solumak!

A+A-

Evet, gurbette olduğunuz zaman memleket sıla hasreti karabasan gibi insanın üstüne çöker. Böylesi ruh halinde memleketten bir parça ararsınız değil mi?
Bu arayışta bulduğunuz memleketli hemşerin olur yahut memleketinde yetişen meyve olur yahut o yörede imal edilen ürün olur bunlarla hasret giderirsin.
Konya dışında yaşayan hemşerilerimizin ifadesini hiçbir katkı yapmadan paylaşıyorum;

“ BİZ GURBETTE ONURUMUZ OLAN KONYA ŞEKERİN TORKU MARKASI ÜRÜNLERİ HASRET GİDERİYORUZ. BİR NEVİ GURBETTE TORKU İLE SOLUKLANIYORUZ!”
Demelerine şahit oldum.
Geçen gün İstanbul’da çalışan dost eşi ile birlikte işyerimde beni ziyaret etti. Hoşbeşten sonra ne alırsınız, size ne ikram edeyim. Dedim.
--- Çok teşekkür ederiz. Bir şey içmeyeceğiz, biz yeterince yedik içtik, senin burada olduğunu duyunca bir selam verelim. Dedik, ben de;
--- Olmaz size o zaman yanımda bulunan TORKU ürünlerinden ikram edeyim. Diyerek okul çocukları için aldığım, NOBİR, DAVET, GOFRET, 4x4 gibi ürünlerden ikram ettim. Çok memnun oldular.
Yukarda ifade ettiğim üzere;

“ BİZ GURBETTE ONURUMUZ OLAN KONYA ŞEKERİN TORKU MARKASI ÜRÜNLERİ HASRET GİDERİYORUZ. BİR NEVİ GURBETTE TORKU İLE SOLUKLANIYORUZ!” sözleri ifade etmeleri beni duygulandırdı.
Gurbette Konya’yı yani memleketimizi onurumuz övünç kaynağımız ve yüz akımız olan Konya Şekerin TORKU Markasında buluyor anıyor, yad ediyor, hasret gideriyoruz. Diyen hemşerimizin hanımı söze karıştı.
--- Ahmet Ağabey, İstanbul’da evimizin yakınında olan çok ünlü AVM yani büyük market zincirinden olan alışveriş merkezi var. Ne zaman bu alışveriş merkezine alış veriş için gitsem hasretle Torku Ürünlerini soruyorum. Dahası da var, ısrarcı oluyordum.
Bu bir gün, iki gün değil günlerce haftalarca ısrarıma marketin sorumlu müdürü dayanamadı yine markete gittiğim bir gün beni kapıda karşıladı;
--- Hanım efendi bugün Torku Ürünleri reyonu açtım buyurun! Diyerek gıda tezgâhlarının olduğu bölüme götürdü. Tezgâhlarda Torku Ürünlerini görünce sanki memleketime gelmiş gibi sevince boğuldum.
--- Müdür Bey, öncelikle isteğimi karşılaştığınız teşekkür ediyorum. Çok memnun oldum. Torku ürünün bu alışveriş merkezinde raflarda yerini alması sevindiricidir.
Torku Ürünlerinin sadece benim değil bütün insanımızın İstanbulluların faydalanması ve bu tadı tatmasını isterim. Saygıdeğer Müdürüm, sizden bir ricam daha olacak;
--- Buyurun Hanım Efendi! Dedi,
--- Torku Ürünlerinin raflarda müşterilerin görebileceği göz hizasında olursa hem sizin için hem de gelen müşteri için de ilk etapta görebileceği için daha çok satış yapmanıza vesile olacağına inanıyorum.
Hemşerim hem duyarlı hem de böylesi alışveriş merkezlerde, mağazalarda müşterilerin en çok baktığı rafların göz hizası olduğunun farkında olması beni sevindirdi. Memnuniyetimi hemşerime bizzat belirttim
--- Saygıdeğer Hemşerim sizi önce markete Torku ürünlerini getirtmiş olmanız sonrasında da reyondaki sunum durumunu raflara doğru yerleştirilmesini sağlamanız. Göz hizasına dahi dikkat etmesi takdire şayandır. Sizi kutluyorum!
--- Ahmet Ağabey, memleketimin topraklarında yetişen ürünleri imal edip bizlere ulaştıran, insanımıza işine, aşına vesile olan dahası dağ taş demeyip her tarafa ağaç dikerek Konya Ovasını yeşile bezeyen bu işin mimarı tarımda, sanayide, enerji sektöründe ekol olan Recep Konuk Başkana böylesi gayretle teşekkür ederken bir nebze olsun borcumuzu ödemiş oluruz.
Böylesi ziyareti sizlerle paylaşıyor ve yazımı hemşerilerimizin ifadesi ile bitiriyorum;

“ BİZ GURBETTE ONURUMUZ OLAN KONYA ŞEKERİN TORKU MARKASI ÜRÜNLERİ HASRET GİDERİYORUZ. BİR NEVİ GURBETTE TORKU İLE SOLUKLANIYORUZ!”
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.