1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Güvenliğimiz için Suriyeliler ülkelerine gönderilmeli
Güvenliğimiz için Suriyeliler ülkelerine gönderilmeli

Güvenliğimiz için Suriyeliler ülkelerine gönderilmeli

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Suriyeli sığınmacıların kamuoyuna yansıyan saldırgan davranışları üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılması için önerge verdi.

A+A-

Yokuş, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte ülkemizde bulunan Suriyelilerin vatandaşları tedirgin ettiğini belirterek şu sözlere yer verdi. “Suriyeli sığınmacıların saldırgan davranışları başta büyükşehirler olmak üzere hemen hemen Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımızı tedirgin etmektedir. Sığınmacıların cinayet, kadınlara, çocuklara taciz ve tecavüz gibi insanlık dışı muamelelerini basına ve sosyal medyaya yansıdığı kadarı ile görmekteyiz. Sosyolojik açıdan bakıldığında ülkemizin içinde yaşanan bu kültürel ve ahlaki çatışma, kendi ülkesinde yaşayan vatandaşlarımızı ciddi anlamda korku ve endişeye sürüklemektedir.”
KADIN VE ÇOCUKLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİNİ YOK
Yokuş, Suriyelilere tanınan ayrıcalıkların karşısında Türk halkının üvey evlat gibi kaldığını bununla birlikte can güvenliğin de büyük ölçüde tehdit altında olduğu ifade ederek;
“Suriyeli sığınmacılar, gün geçtikçe suç makinesi haline gelmektedir. Türk halkının sosyokültürel ve ahlaki yapısını tehdit eden, yaz mevsiminde sahil bölgeleri dahil, Türkiye genelinde kadın ve çocukların can güvenliğine saldıran Suriyeli sığınmacılar için İçişleri Bakanlığı nasıl önlemler almıştır?  Bu hususta başlatılan bir mücadelenin olup olmadığını öğrenmek, halkımızın kendi ülkesinde güvenle yaşaması açısından son derece mühimdir.”
SURİYELİ SIĞINMACILAR SUÇ MAKİNASI HALİNE GELDİ
“Özellikle ülkemizdeki Suriyeli sığınmacıların 18 ila 30 yaş arasındaki erkek nüfus sayısı kadın ve çocukların can güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. Türk toplum ve yapısının korunması ve Türk halkının huzura kavuşması adına Suriyeli sığınmacıların ülkelerine geri gönderilmesi gerekmektedir. Aksi durumda ülkemiz, kadınlarımız ve çocuklarımız bu tehdit altında gün geçtikçe ezilecek ve önüne geçilemeyecek can kayıpları yaşanacaktır” dedi. HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.