1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Güvenlik Kameraları Ne İşe Yarar?
Güvenlik Kameraları Ne İşe Yarar?

Güvenlik Kameraları Ne İşe Yarar?

Kameralar, ortamdan yansıyan ışınları belirli merceklerden geçirerek bir sensör üzerinde toplayan ve bu bilgiyi elektriksel sinyallere çeviren cihazlardır.

A+A-

Güvenlik Kameraları

Günümüzde çok ufak boyutlara gelen kameralar her kesimden insanın ulaşabileceği ürünler haline gelmişlerdir.

guvenlik-kameralari-1.jpg

Kameralar, kullanıldığı bir çok alandan biri olan güvenlik sektöründe çok önemli bir yer taşımaktadırlar. Binalarda ve iş yerlerinde gördüğümüz bu kameralar, normal kameralar gibi değildir. Bunlar 7/24 çalışabilecek şekilde tasarlanmaktadırlar. Görüntü kalitesi bakımından çok iyi sonuçlar vermezler. Bunun en büyük sebebi sürekli çalıştıklarından yüksek boyutta depolama alanına ihtiyaç duymaları ve üreticilerin yüksek kalitenin getirdiği ekstra maliyetten kurtulmak istemeleridir. Ayrıca görevleri bakımından görüntü aldığı alandaki cisimleri tanımlanabilir kalitede göstermesi yeterlidir. 

Farklı ihtiyaçlara uygun özelliklerde güvenlik kameraları üretilmektedir.  Kızılötesi, kablosuz analog, kablosuz IP, PTZ kameralar bunlardan bazılarıdır.

https://www.3faz.com/guvenlik-kameralari

Güvenlik Kamera Sistemleri

guvenlik-kameralari-2.jpg

Bir işletmenin veya binanın 7/24 güvenliğinin sağlanması için bir güvenlik kamerası sistemine ihtiyaç vardır. Bu sistemler birkaç farklı parçanın bir araya gelmesiyle oluşur. Bunlar binanın tüm çevresini görebilecek şekilde yerleştirilen güvenlik kameraları, kameralardan gelen analog sinyalleri dijital veriye dönüştüren DVR kayıt cihazı, güvenlik kamerası ile kayıt cihazı arasındaki sinyal akışını sağlayan CCTV kablolar, DVR kayıt cihazından gelen verileri depolayan harddiskler ve son olarak tüm bu sistemi besleyen özel adaptörlerden oluşmaktadırlar. Bu sistemlerde kayıt cihazı, harddisk ve adaptör  güvenli bir ortamda tutulurken kameralar ise güvenliği sağlanması istenilen bölgelere yerleştirilir.

https://www.3faz.com/fujitron-hd-tvi-kameralar

guvenlik-kameralari-3.jpg

Günümüzde güvenlik kamera sistemleri oldukça gelişmiştir. Artık kullanıcılar görüntüleri izleyebilmek için kayıt cihazının bulunduğu noktaya gitmek yerine, internetten telefonu, tableti veya bilgisayarı yardımıyla kolayca görüntülere erişebilmektedirler. Bu sistemler sayesinde ofislerimiz, sitelerimiz güvenli olmakla birlikte hırsızlık gibi suçlar kolayca tespit edilebilir hale gelmiştir.

https://www.3faz.com/fujitron-720p-28mm-ir-hibrit-kamera-fcb-t52ce16c0t-irpf

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.