1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. Habbeden Kubbe Olmaz
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

Habbeden Kubbe Olmaz

A+A-

Bir iç savaş provası deniyorlar. Tehlike büyük. Çünkü gezi parkı bahane… Bu millet bu senaryolarla yattı kalktı iki yüz yıldır. Ve artık gerçeği görüp anlama zamanı geldi. Ortalığı savaş alanına çevirenler -sözüm ona- yeşil adına, kendi özgürlükleri adına soysuzca bozgunculuğa soyundular, başkalarının özgürlüklerini engellediler; mâbetleri pislemeye, Türk bayrağını yakmaya cüret ettiler. Gasp, darp ve şiddeti masum gösterme gayreti ve aymazlığına soyundular.
Kuru gürültüyle demokrasiyi askıya alma, durumdan vazife çıkarma krizine tutuldular. Ülkenin kısa zamanda büyümesini; ekonomide, sağlıkta, ulaşımda, enerjide, onurda, itibarda yükselmesini hazmedemediler.
Onurlu dik duruşa, diklenme alçaklığına kalkıştılar.
CHP milletvekili açıkça itiraf edebiliyor ve “Mesele gezi parkı değil anlamadın mı? Mesele AK Parti iktidarını devirmek!...” diyebiliyor. İçlerindeki şiddeti dışa vurabiliyorlar. Bunların derdi üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir. Hiçbirisinin meselesi Gezi Parkı değildir.
Otobüs duraklarını, toplu taşım araçlarını, kamunun ve vatandaşın araçlarını yakıp yıkanların, Gezi Parkı ile ne ilgisi olabilir?!...
Reyhanlı saldırısından istedikleri sonucu alamayıp foyaları ortaya çıkınca diğer plan ve tuzaklarını devreye soktular. Ama geçmiş ola. Su göründü, teyemmüm bozuldu….
Güdümlü Medya gerçekleri saptırmakta ısrarlı olsa da bu halk gerçeği gördü. Tehlikeyi sezdi. Bize nasıl bir tuzak kurduklarını çok iyi görmenizi istiyorum. 20 gündür bu medya meselenin aslını gizliyor.
MHP'li birçok teşkilat üyeleri de bu gerçeği gördü ve liderleri Bahçeli’nin ağır hakaret ve aşağılayıcı ithamlarına; hattâ ihanetle suçlanmalarına aldırmadan güneşin balçıkla sıvanamayacağını tescillediler. Firavun’un sihirbazlarının Hz. Musa(a.s)’nın doğruluğu karşısında iman edip gerçeğe şahitlik ettikleri gibi onlar da bayrak açarak destek verdiler ve saflarını/tavırlarını/kararlılıklarını erkekçe haktan/haklıdan yana belirlediler.
Ayaklanmanın zamanlamasına bakın ki; kırk altı milyar dolarlık İstanbul'a üçüncü havalimanı ihalesi gerçekleştirildi, Japonya ile yirmi iki milyar dolarlık bir santralin kurulması için ilk adımlar atıldı. İstanbul boğazına iki buçuk milyar dolarlık bir yatırımla üçüncü köprünün temelini atıldı. İstanbul Borsası doksan üç binin üstüne çıkarak rekor kırdı. Merkez Bankası yüz otuz beş milyar dolarlık rezerve ulaştı. Gösterge faizi yüzde altmış üçten’ten yüzde 4.61'e indi. Altı yüz kırk iki milyar dolayındaki bir faiz mutlu azınlığın cebine iniyordu... Dört kredi derecelendirme kuruluşu Mayıs ayı içinde Türkiye'nin notunu artırdı. IMF ile ilişkilerde tarihî bir gelişme yaşandı. IMF'ye olan 23.5 milyar dolar borç, 14 Mayıs'ta sonlandırıldı. En önemlisi de terör belasıyla akan kan durduruldu ve son altı aydır ülkenin hiçbir yerinden acı haberler gelmiyor. Analar ağlamıyor. 12 Eylüller, 28 Şubatlar, 17 Nisanlar bir bir geride kaldı ve failleri yargı önünde hesap veriyor.
İyiye, güzele giden bu düzeni bozmaya çalışan çapulcular, baronlar ve kan emici sermayedarların menfaatları için demokrasi, özgürlük, insan hakları adına bu değerlerin içini boşaltıyorlar…
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yüz binlerin toplandığı "Milli İradeye Saygı" mitinglerinde; “milli birlik ve beraberlik” mesajları veriyor.
Medyada yer alan çirkin provokasyonlar karşısında kamuoyu uyarılıyor. Çünkü provokatörler farklı olay ve zamanlardaki çekilmiş fotoğrafları bu günmüş gibi yaymaya çalışıyorlar. Bir yıl önceki bir trafik kazasının fotoğrafı, gezi parkında ezilmiş bir gösterici olarak lanse ediliyor. Medya’nın her zamanki yanıltma ve çarpıtma terbiyesizliği…
Demokrasi, özgürlük ve insan hakları anlayışları darbe ve muhtıralardan ibaret olan bu zümre ve zihniyet, maalesef demokrasi ve insanlık dersinden tarih boyunca olduğu gibi bugün de sınıfta kalmıştır. Ve bu millet anlamıştır artık her zaman habbeden kubbe olamayacağını...
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.