1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Habili de Erdoğan Öldürdü!
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Habili de Erdoğan Öldürdü!

A+A-

Siyasi düşmanlık, siyasi kin, siyasi tarafgirlik, siyasi nefret insanların gözlerini kör, kulaklarını sağır, Kalplerini kapkara ediyor. Tarihte Bu hükmü doğrulayan binlerce misal vardır. Sultanların, padişahların, kralların çocuklarının taht kavgalarında çokça rastladığımız ihanetler çılgınlıklar inanılmaz hikâyeler doğurmuştur. Bu babda hemen aklımıza geliverenler II. Bayezit-Cem, Yavuz ile babası II. Bayezit ve kardeşleri arasındaki kavgalar, Kanuni ile oğlu Mustafa arasındaki çekişme….
Cumhuriyet döneminde bu çekişmeler değişiklik arzetse de siyasi kavga devam etmiştir: Atatürk - İsmet paşa, İsmet Paşa Menderes, ismet Paşa-Ecevit, Ecevit Demirel, Demirel – Çiller, Çiller – Yılmaz, Erbakan –Erdoğan… Şu anda ise Türkiye’de son 13 yıldır Erdoğan ve karşıtları arasında acımasız ve sert bir siyasi mücadele devam etmektedir. Siyasetin insanları nasıl körleştirdiğine örnek herhalde Erdoğan ve rakipleri arasında geçen hadisler ve tarafların bu hadiselere bakış açılardır.
Cumhurbaşkanı Erdoğan bakın kimlerle dostluklar, ittifaklar kurdu sonra bu ittifaklar nasıl rekabete (düşmanlığa) dönüştü. Ak Parti kurulduğunda belki ilk karşı çıkan, içinden çıktığı Milli Görüş hareketi oldu. Çünkü onlara göre ( daha düne kadar yere göre sığdıramadıkları) Erdoğan M. Görüşe ihanet etmişti. Bu düşmanlık o kadar ilerledi ki rahmetli Erbakan Ak parti mitingindeki insanları “Bizans’ın çocukları” diye yaftaladı. Onlara göre Erdoğan “Fatihin karşısındaki Bizans gibiydi.” Erdoğan’ın bu günkü bir başka büyük rakibi de cemaat. Hizmet gurubu (yani cemaat, yani paralel yapı) araları açılana kadar Erdoğan’a Ak parti hükümetlerine öyle destek verdileri ki inanılmaz. Bu desteğin nedeni bu gün çok daha iyi anlaşılmıyor mu? Çıkarları mı büyüktü verdikleri destek mi bunu tarih yazacak. Sonra ne oldu düşmanlıkta öyle ileri gittiler ki Dünyadaki tüm olumsuzlukları Erdoğan’a yükler hale geldiler. Sayın Cumhurbaşkanına söyledikleri, onunla ilgili iddiaları yerle gök arasına sığmaz hale geldi. Onlara göre Türkiye’de ve dünyada olan tüm olumsuzlukların müsebbibi Erdoğan’dı. Hatta “ Kızılderilileri bile beyazlar değil Erdoğan katletmişti.”
Erdoğan ilk başta destek verenlerden bir grupta bir kısım solculardı. Bunların en büyük temsilcisi Kültür bakanlığı da yapan Ertuğrul Günay’dı. Onun mecliste CHP lilere karşı yaptığı tarihi konuşma hala zihinlerdeki yerini koruyor. Sonra partiden dışlanınca olanlar oldu. Çözüm sürecinde kardeşlik döneminde Kürt seçmeni Erdoğan’a çok büyük destek verdi muhabbet gösterdi. Tarihte elde etmeyi hayal bile denmedikleri aslında çok tabi haklarını Onun zamanında almalarına rağmen Son seçim de onlarda dünkü dostlarını terk etmekte bir mahzur görmediler.( bu haklar Kürtçe konuşma, Kürtçe özel okul açma Kürtçe tv radyo, kürtçe isim koyabilme, Kürtçe kitap gazete basımı güneydoğuya yapılan tüm alanlardaki hizmetler…) Ülkücü kardeşlerin bir kısmı da başta Muhsin yazıcı oğlu olmak üzere Alparslan Türkeş’e zulmeden 12 Eylül yöneticilerini mahkemeye çıkaran Erdoğan’a teşekkür edecekleri yerde maalesef onlar da Erdoğan'a olmadık bühtanları yapmakta bir beis görmüyorlar. İran Suriye Erdoğan tarafından dün batıya (ABD) karşı korunurken, bu gün ilk fırsatta onlar Batı ile işbirliği yapıp Erdoğan(Türkiye) aleyhine geçtiler Tabi bu tespitler tersinden de doğru. Yani tüm grupların bir zamanlar desteğini alan, dostluğunu kazanan ERDOĞAN şimdi onlarla niçin rekabet halinde?
Örneklerde de görüldüğü gibi siyasi kin, siyasi nefret, siyasi düşmanlık insanın normal düşünmesini engelliyor. Dün can ciğer kuzu sarması olan kişi, kurum ve gruplar bu güne en büyük düşman haline gelebiliyorlar. Vefa, kadirşinaslık, dostluk gibi kavramların pek boy atamadığı siyasi arenada, bol bol ihanet, bol bol dünü unutma, bol bol vefasızlık tohumları yeşeriyor. Hâlbuki normal olanı şu değilmiydi: Milli görüşçüler Ak partiyi tüm hatalarına rağmen ;” o bizim ocağımızın bir yiğididir. Uzayan kol bizden olsun. Allah razı olsun Erdoğan’dan! Hocamıza hakaret eden, partimize olmadık zulümleri yapan kişi ve kurumları dize getirdi. Hocamıız hapse girmekten kurtardı…liberallerde, “Erdoğan tam olmasa da ekonomik siyasi ve hukuki anlamda evrensel değerleri Türkiye kazandırdı. Onun zamanında generallerin isimleri unutuldu. Sivil siyaset güç kazandı. Kürt siyasetçiler de biz AKP iktidara geldiğinde şunu söylemiştik: “Ak parti Olağanüstü hali kaldırsın yeter”Halbuki Ak parti çok büyük işler başardı. Sabredersek barış içinde mücadele edersek her şey daha iyi olacak…” gelinen noktaya bakın: Sanki tarihte iddia edilen Kürt katliamlarını Erdoğan yapmış, sanki Kürtlerin normal haklarını Erdoğan kısıtlamış, sanki Erdoğan Suriye’den, Iraktan, kaçan Kürtleri kollamamış, mülteci olarak kabul etmemiş… Onlar için tek günah keçisi var Erdoğan.
Sayın Cumhurbaşkanı öyle bir düşman ittifakla karşı karşıya ki: O, IŞİDCİLERE göre din dışı ve Amerikancı. Cemaate ve PKK ya göre IŞİDÇİ, Mili görüşçülere göre Batıcı. Batıcılara göre Şeriatçı (milli görüşçü) liberallere göre Batı Düşmanı. Arap yönetimlerine göre Arap Düşmanı. AB’ ye göre Batı düşmanı… Zenginlere göre Fakirlerin Fakirlere göre zenginlerin dostu.
İşte siyasi kin insanı bu derekelere düşürüyor. Sayın Erdoğan ve onun şahsında hükümet bu gün bütün kanlı örgütlerin( PKK, DHPK –C, IŞİD…) hedefinde. Tüm siyasi grupların en çok yıkmak istediği yapı konumunda. . (Şükür ki Milletin sağduyusu elan galip durumda. Tüm bu iddialara yanlış yargı ve propagandaya rağmen Türk halkının yine en çok sevdiği ve peşinde gittiği lider ERDOĞAN, oy verdiği parti de Ak Parti.)
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.