1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Hadis ezberleme yarışması
Hadis ezberleme yarışması

Hadis ezberleme yarışması

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Anadolu Vakfı işbirliğiyle düzenlenen “Hadis-i Şerif Ezberleme Yarışması” Konya’nın merkez ilçelerindeki imam hatip ortaokullarının 7. sınıf öğrencileri ile imam hatip liselerinin 11. sınıf öğrencileri arasında 14 N

A+A-
İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY yaptığı açılış konuşmasında Müslümanların en temel iki kaynağından birincisinin Kur’an-ı Kerim diğerinin de Efendimiz (sav)’in Sünneti olduğuna vurgu yaptı. Ecdadımızın 40 Hadis kitapları başta olmak üzere hadis-i şeriflerin gelecek nesillere aktarılması adına pek çok önemli çalışmasının olduğuna değinen GÜRSOY, doğru kaynaklardan faydalanılmasının önemini belirtti. 

Özellikle sosyal medyada Efendimize (sav) ait olmayan bazı sözlerin onun hadisi gibi dolaştırıldığını ve bu hususun kaygı verici olduğunu ifade eden GÜRSOY, hadis yarışmaları gibi etkinlikler sayesinde genç neslin doğru kaynaklardan beslenerek yetişecek olmasının mutluluk verici olduğunu söyledi. 
Bu çalışmaya sponsor olan Türk Anadolu Vakfı’na teşekkürlerini ileten GÜRSOY, yarışmaya katılan tüm öğrencileri ve onlara destek olan öğretmenleri tebrik etti. 
Konya İl Müftü Yardımcısı Yusuf ARIKAN’ın başkanlığındaki jüri üyeleri huzurunda 40 hadis-i şerifin Arapçasını ve mealini okuyan öğrencilerden derecelere girenlerin isimleri şöyle:
 
Derece Yaptığı Kategori Derece Sırası Adı Soyadı Okulu
A Kategorisi (İHO 7. Sınıflar) 1. Muhammed Tahir ÖNCEL 
Mümtaz Koru İmam Hatip Ortaokulu
A Kategorisi (İHO 7. Sınıflar) 2. Cennet DENİZ Kaşınhanı İmam Hatip Ortaokulu
A Kategorisi (İHO 7. Sınıflar) 3. Rukiye ERDAL 
Karatay Belediyesi 23 Nisan İmam Hatip Ortaokulu
A Kategorisi (İHO 7. Sınıflar) 4. Rumeysa ESER 
Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu
A Kategorisi (İHO 7. Sınıflar) 5. Rumeysa EŞKİ Vakıfbank İmam Hatip Ortaokulu
A Kategorisi (İHO 7. Sınıflar) 6. Didar GEDİZ Mevlana İmam Hatip Ortaokulu
A Kategorisi (İHO 7. Sınıflar) 7. Hatice Nur YAVUZ 
Mehmet Nuri Küçükköylü İmam Hatip Ortaokulu
A Kategorisi (İHO 7. Sınıflar) 8. Şerife Melek BAYRAM
Ahmet Hazım Uluşahin İmam Hatip Ortaokulu
A Kategorisi (İHO 7. Sınıflar) 9. Havvanur KARA 
Karatay Belediyesi İmam Hatip Ortaokulu
A Kategorisi (İHO 7. Sınıflar) 10. Ayça Beyza AY 
Muhammed Hamdi Yazır İmam Hatip Ortaokulu
B Kategorisi (İHL 11. Sınıflar) 1. Rumeysa KARAKOCA 
Bozkırlılar Vakfı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
B Kategorisi (İHL 11. Sınıflar) 2. Shahidul İSLAM 
Uluslararası Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesi
B Kategorisi (İHL 11. Sınıflar) 3. Hilal SEMERCİ Dr. Ali Rıza Bahadır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
B Kategorisi (İHL 11. Sınıflar) 4. Yasin BOR 
Karatay Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi
B Kategorisi (İHL 11. Sınıflar) 5. Ekrem YILMAZ 
Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
B Kategorisi (İHL 11. Sınıflar) 6. Nezahat GÜZEŞ 
Ayşe - Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
B Kategorisi (İHL 11. Sınıflar) 7. Ayşenur KOÇ 
(Hocacihan Anadolu İmam Hatip Lisesi)
B Kategorisi (İHL 11. Sınıflar) 8. Merve ÖRTÜLÜ 
Şükrü Doruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
B Kategorisi (İHL 11. Sınıflar) 9. Sefer AYDOĞDU 
Karatay Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi
B Kategorisi (İHL 11. Sınıflar) 10. Nur Sultan DANIŞAN 
Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.