1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Hafızlık, ilme güzel bir veri tabanıdır
Hafızlık, ilme güzel bir veri tabanıdır

Hafızlık, ilme güzel bir veri tabanıdır

Fatih Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından İmam-ı Azam İlmi Araştırmalar Merkezi’nde düzenlenen “Gençlerle Hasbihal” programına konuşmacı olarak, Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Ahmet Poçanoğlu katıldı.

A+A-

Poçanoğlu, programda hafız gençlerle hem hasbihal ettiklerini hem de geleceğe umut ve heyecanlarını tazelediklerini söyledi.

fatih_haber_ilim2.jpg

Bir İslam aliminin hafız olmasının öncelikli olduğunu belirten Poçanoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde resmi anlamda görev alabilmek için de hafız olmanın tercih sebebi olduğunu söyledi.

Poçanoğlu, “İslami ilim tahsilinde şerii ilimlerin; fıkıh, tefsir, hadis veya diğer İslami ilimlerden hangisini okuyacaksa, bu noktada hafızlık, o ilmi konunun çıktığı noktayı bilebilmek için ayetleri ezbere bilmek her zaman için avantajdır. Hafızlık, ilme güzel bir veri tabanı teşkil eder. Aslında hafızlık bir veri tabanıdır. Hafızlık ilim için gerekli olan data topluluğudur. İşte bu noktada ‘ben İslam alimi olacağım’ diyen bir insan için bir veri tabanıdır” diye konuştu.

fatih_haber_ilim.jpg

Fatih Kültür ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kulu ve yönetim kurulu üyeleri, İmam-ı Azam İlmi Araştırmalar Merkezi’nde Arapça eğitimi alan hafızlardan kur atlayan ve sınıflarında derece yapanlara ödüllerini verdi. Ödül olarak ise bir esnaf tarafından hediye edilen kol saatleri verildi.

Başkan Kulu, emeği geçen vakıf yetkililerine, maddi ve manevi katkılarından dolayı hayırseverlere, özverili çalışmalarından dolayı idareci ve hocalarına teşekkür etti.

1.sayfa.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.