1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Hafta sonu gündeminden notlar!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Hafta sonu gündeminden notlar!

A+A-

Maşallah Çumra Belediye Başkanlığına Cennet mekân Halit Oflaz Başkanın vefatından sonra seçilen A. Recep Candan Çumra Belediye Başkanlığı görevini hiç yadırgamadan yılların verdiği tecrübe birikimiyle; ---Nerde kalmıştık? Deyip bütün belediye işlerinin üstesinden geleceğim görüntüsünü verdi. Cenabı Allah yardımcısı olsun!

Adaşı daha önce Çumra Belediye Başkanlığı yapan ve son çeyrek aşıra hizmetleri ile mührünü vuran Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un tavsiyesini burada not iletivereyim mi?

Recep Konuk Başkan; 

“”----Bir amme hizmetine talipseniz, bu kurumlar 9-18 mesaisi ile idare edilecek yerler değildir. Üzerinize adı mesuliyet olan bir gömlek giyiyorsunuz ve bu gömlek ağır bir gömlek, kıymetli bir gömlek. Buna ne leke bulaştırmaya hakkınız var ne de üzerinizden çıkarma lüksünüz var. Emaneti üzerinizden çıkarana kadar ilk günkü paklığıyla ve hakkını vererek taşımak mecburiyetindesiniz.””

Diye ifade etmiş. Ne güzel özetlemiş değil mi?

Evet, saygıdeğer Recep Candan Başkan, bu disturla çalışacağından hiç şüphem yoktur. Çünkü 1994 yılından bu yana belediyeciliğin bir şekilde içinde idiniz. Siz yabancılık çekme gibi lüksünüz yok. Yukarda ifade ettiğim üzere, ---Ya Allah bismillah, nerde kalmıştık? Diyerek işe başlamanız bunu gösteriyor!

Siz ben gibi Çumra’da doğdunuz, büyüdünüz Çumra’da işinizi aşınızı kazandınız. Şimdi de Çumra’ya hizmet etme hizmet üretme hizmet edecek olanlara kolaylık sağlama durumundasınız. Çekilen el frenini yeteri kadar duruldu diyerek hizmet vitesine takarak kaldığı yerden hızla yürüyün ve yürütün! Yürüteceğine inancımız muhakkaktır.

Evet, Umarım ki, biz Çumra sevdalılarını yanlış anlamayacaksınız inşallah!

Ne demiştik?

İnsan yaşadığı yere benzermiş.

Öyle demişler haklılar da.

O coğrafyayı yüreğine bezermiş.

Onun içindir ki,

Çumralılar Çarşamba Çayı ile bütünleşir.

Her fırsatta Çarşamba Çayında yüzer.

Tren yolu boyunda kordon boyunda gibi gezer,

Abaz Dağının kararmasından yağmuru sezer,

Çumra'yı her şeyi ile yüreğine bezer,

Bu duyarlılıkla Çumralı Çumra'ya benzer.

Doğru insan yaşadığı yere benzer!

Bil vesile Çumra'ya her şartta hizmet edenleri selamlıyorum.

**

Konya Pancar Ekicileri kooperatifi Mali Genel Pandemi şartlarında yapıldı. Recep Konuk Başkan’ın Anadolu Türk Çiftçisine yıllardır başkalarının yükünün yüklendiğini çok bedel ödediğini artık bir çare bulmanın gerektiğini ifade ederken. Konya Şeker üretmeye ve çiftçinin ürettiğini 46 fabrika ile tarladan tezgaha götürerek çiftçinin daha kazanmasını sağlamaları ise Anadolu’da denge sağlamaktadır. Bu noktadan Anadolu Türk Çiftçisi Recep Konuk Başkan’a müteşekkirdir. 

**

27 Eylül 2020 Pazar günü MHP Konya İl Kongresi yapıldı. Olumlu havada geçen genel kurulda Çumra MHP ilçe teşkilatını tam tekmil katılması ve üç Çumralı hemşerimizin MHP il yönetimine seçilmesi ise yeni MHP Çumra İlçe teşkilatı için başarı olarak görüleceği muhakkaktır. MHP İl kongresinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. 

Bunun yanında MHP Çumra İlçe teşkilatını genel kuruldaki başarılı katılım ve sonuçlardan dolayı kutluyor başarılarının daim olmasını diliyorum.

**

27 Eylül 2020 Pazar sabahı Ermeniler Azerbaycan saldırı düzenlediler.  Bir çok sivil soydaşlarımızın şehit ettiler. Ancak, Azerbaycan hemen karşılığını vererek yedi köyü kendi ifadeleri ile azatlığa kavuşturdular.

Gönül bir Türk olarak otuz yıl önceki Ermenilerin işgal ettiği öp öz Türk Toprağı olan Dağlı Karabağ Bölgesini esaretten kurtarmalarını ister!

Ancak, şu anki dünya şartlarında Azerbaycan’a o fırsatı ne kadar verirler? Azerbaycan Ordusu her ne olursa olsun elindeki imkanları son demine kadar kullanmalıdır.

Koca Gavur Rusya dur deyinceye kadar epey Türk Topraklarını azat etsinler.

İslam dünyası bizim yanımızda ABD’nin izin verdiği kadar yer alabilir. Araplar laleyle derken, İran ise açık açık Ermenileri destek vermektedir. Aslında iran için babuç o kadar ucuz değildir. Çünkü, İran’da 35 milyon Türk yaşamaktadır. Buradaki yani Güney Azerbaycan’lı soydaşlarımız Traktör takımını desteklediği Azerbaycan’ı desteklerse iran ne yapar bilemem. AB yani Avrupa deve gibi gerdan kırar. Fransa kuyruğuna basılmış kedi gibi miyavlıyor. ABD şimdilik İsrailin ağzına bakıyor. ABD’deki Yahudi lobisi İsrail’le muazzam ticareti olan Azerbaycan’dan ne kadar vazgeçebilecek göreceğiz.

Evet, böylesi ikilem ve denklemler içinde olan kardeş Azerbaycan Devletinin Allah yardımcısı olsun. Diyerek yazımızı bitiyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.