1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Haftaya Siyaset İle Başladık
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Haftaya Siyaset İle Başladık

A+A-

Geçtiğimiz günlerde yazmıştım.
Bu yaz erken geldi, sıcaklar erken bastırdı.
Bunun yanı sıra yaz aylarında MHP’deki olağanüstü genel kurul,
AK parti’nin öncülük ettiği ve üzerinde durduğu yeni anayasa çalışmaları…
Belki sonbahar’da referandum, hattı bazı kafalarda erken genel seçim teorileri…
Dokunulmazlıkların kaldırılması…
AK parti bunlara hep “Peki” diyor ama, diğer partilerden HDP kıvırıyor. Dün dokunulmazlıklar için “Hodri meydan,biz tüm vekillerimizle dokunulmazlıkların kaldırılması için TBMM başkanlığına dilekçe veriyoruz” derken şimdi 40 dereden kırk su getiriyorlar.
CHP içinde çeşitli sesler var.
Kimi vekiller dokunulmazlık için “Evet” diyeceğiz, diyor, kimileri farklı söz ediyorlar.
Dün Mecliste yine gensoru vardı. 4 Bakan için verilen gensoru sanırım AK parti çokluğu ile red edilmiştir.
AK parti il başkanlığının dün Konya’da düzenlediği bir toplantı vardı. Toplantıya İl Başkanı Musa Arat, parti yöneticileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Meram, Selçuklu ve Karatay Belediye Başkanları Fatma Toru, Uğur İbrahim Altay, Mehmet Hançerli ile Konya Milletvekillerinden bir kısmı katıldılar. Katılamayan vekillerin ise izinli ve yurt dışında oldukları bildirildi.
İl Başkanı Musa Arat Konya’nın sorunlarından bir demet sundu.Bunların çözümü için uyum içinde çalıştıklarını belirtti. Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan büyük destek gördüklerinin altını çizdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise spor’dan alt ve üst geçitlere, şehirdeki trafik sıkıntısına kadar olan Konya sorunları hakkında bilgi verdi. Konyaspor ile övündüklerini, ancak son verilen cezanın doğru ve haklı olmadığını söyledi. Konya’nın 10 yıl önceki Konya olmadığını, ilçelerle birlikte sorunların da büyüdüğünü, ancak bunları ekip olarak çözmek için çalıştıklarına işaret etti.
Konya Milletvekili Ziya altunyaldız ise Metro, hızlı tren ulaşımları, Hava, deniz ve kara yolu çalışmalarını anlattı. Projeler çalışmalarına başlanılacağını, Konya çevre yolunun yapımı için son aşamaya gelindiğini ve lojistik şehir konularında bilgiler sundu. Milletvekili Uğur Kaleli ise tarım çalışmaları ve komusyonları hakkında ve Konya’nın sulama projeleri hakkında bilgi verdi.
Bu arada Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Cuma günü Konya’ya geleceğini ve Kongre ve spor salonunda çok katılımlı bir toplantı yapıcağını, Konya’nın potansiyelini kalkınma adına çok iyi kullanacaklarını belirttiler.

Kısacası haftaya böyle başladık. Dediğim gibi hafta ve haftalar ve aylar, yaz mevsimi yine çok sıcak geçeceğe benziyor.

Bu yazı toplam 252 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.