1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Hain Bozuntuları
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Hain Bozuntuları

A+A-

15 Temmuz Türkiye’de Demokrasi Bayramı olarak hatırlanacak ve tarih bu hainleri, satılmışları yazacaktır.

Hainlerin, satılmışların, emperyalizm uşaklarının, asker- polis kılığına girmiş sırtlanların, domuzların sahneye koyduğu darbe girişini Konya dışında öğrendim. Bu süre içinde ise bir yazı dışında bu köşeden sizlere seslenemedim. Sizleri özledim. Türk Milletinin hainlere, satılmışlara yurt içindeki domuzlara ve dışarıdaki uzantılara nasıl direndiğini, tankın önüne, silahın önüne demokrasi için nasıl dikildiğini gördükçe bir Türk Milleti ferdi olarak, demokrasi hayranı olarak, bayrak sevgisi, din duygusu ile yanıp- tutuşan yüreğimin nasıl çarptığını sizlere tarif edemem. Allah bizlere bu günleri bir daha göstermesin.
Allah şanlı Türk bayrağımızdan, minarelerimizden yükselen Allah sesinden, kutsal ve şehit kanı ile sulanmış vatanımızdan bizleri mahrum etmesin, hainlere, satılmışlara fırsat vermesin.
Bu darbe girişi göstermiştir ki, Türkiye’nin düşmanı tek değildir. Ancak yine göstermiştir ki, Türkiye’nin düşmanlarına, bayrağımızın düşmanlarına, demokrasimizin düşmanlarına Türk Milleti kenetlenmesini dün başarmıştır, bugün başarmıştır ve bilsinler ki, yarında başaracaktır. Bu Milletin adı tüm etnik kökenleri ile birlikte Türk Milletidir.
Yine Tarih Türk Milletinin asaletini, Türk Milletinin vatan ve bayrak sevgisini ve Türk Milletinin demokrasiye olan bağlılığını canı pahasına da olsa şehitleriyle, gazileri ile ve kanı- canı pahasına gösterdiğini dünyaya, dosta ve düşmana haykırışını yazacaktır.

Tarih boyunca Türk Milleti hiçbir zaman vatanına, bayrağına, inancına saygıya boyun eğmemiştir ve eğmeyeceğini bir kez daha göstermiştir. En kötü günlerde bile Millet olmanın şuuru ile hiçbir siyasi ayrım, hiçbir etnik köken ayrımı yapılmadan tek vücut, tek yumruk, tek beyin oluvermiştir.
Elbette bu darbe girişiminin kalıntıları ve yaralarını Türk Milleti olarak, Türk Devleti olarak en kısa zamanda birlikte saracağız. Yeter ki, birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlere kimse kanmasın. Kanla beslenen vampirlere prim verilmesin.

Türk Devleti ve Türk Hükümeti içeride ve dışarıda bu hainler gerekli dersi vermelidir ve vereceğine yürekten inanıyorum. Bunların tortuları ve uzantıları Türkiye içinde ve dışında temizleninceye kadar
yılmadan, korkmadan mücadele devam edilmelidir.

Bu yaşımıza geldik. Belki birkaç darbe ve benzeri hareketler gördük.Ancak Türk Milletinin bağrından çıkan, Türk Milletinin verdiği paralarla alınan silah ve cephane hiçbir zaman yine Türk Milletine
çevrilmemiştir. TBMM bombalanmamıştır. Bunu yapanlar Türk olamaz. Bunu yapanlar Mehmetcik olamaz. Bunu yapanlarda bayrak, vatan, din sevgisi olamaz.

Burada küçük bir anekdot yazmam gerekirse bundan on yıl önce YENİMERAM GAZETESİNDE Fethullah Gülen’in ABD ajanı olduğunu yazmıştım da başıma gelmedik kalmamıştı. Bir çok dostum bana
düşman kesilmişti. Yazımı Gazetenin internet sayfasından kaldırdık. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Akçakoca ve imtiyaz sahibi Mustafa Yalçın Bahçıvan bana nasihat etmişti. Huzursuz edildim.
Şimdi beni rahatsız eden, gazetemizin telefonlarını kilitleyenleri ve beni ölümle tehdit edenleri görür gibiyim. Onların kulaklarını çınlatıyorum. Demek ki, bazı şeyleri ben daha önce görebilmişim.

Yine bu darbecilerin bu işin temelini 28 Şubat sürecinde attığını, 17-25 Aralıkta olgunlaştırdığını düşünüyorum. Bunların tedbirlerini o zamandan almak lazımdı. Belki de MİT ve İstihbarat iyi çalışmış olsa
idi. Bu sıkıntıları bugün yaşamazdık.

Her şeye rağmen, bir musibet, bin nasihatten daha hayırlıdır. Uyanık olmalıyız. Diri olmalıyız. Birlikte olmalıyız.

İslami açıdan söylemek gerekirse Hakimiyet kayıtsız şartsız Allah’ındır ama, dünya ya baktığımızda ve son olaylar göstermiştir ki, Halkın karşısında hiçbir güç duramaz ve Atatürk’ün sözü bir kez daha
vücut buldu ve :Hakimiyet kasıtsız şartsız Milletindir.
Allah devletimize, Milletimize zeval vermesin.

Bu yazı toplam 276 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.