1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Ali ACAR

  3. Hain Terör Odakları Elleriniz Kurusun
Prof. Dr. Ali ACAR

Prof. Dr. Ali ACAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Hain Terör Odakları Elleriniz Kurusun

A+A-

Halep’te yaşayan nüfus Osmanlı döneminde 70 mahalleye dağılmış olup bunlardan 67’si Müslüman, 1’i gayr-i Müslim, 2’sinde Müslüman-gayr-i Müslim nüfus karışıktır. Bu defter kayıtlarında Yahudi mahallesi bulunmamaktadır. Yukarıda aktardığımız bilgilerden hareketle Halep şehri, Osmanlı İmparatorluğu’na dahil olduğu 1516 tarihinden itibaren İmparatorluğun yıkılışına kadar kültür, ticaret ve nüfus açısından önemini hep korumuştur
Halep'te Kırk yaşın altındaki erkeklerin Rusya tarafından desteklenen Esed rejimince katledilerek Daha önce görülmemiş bir şekilde ve ahlaksızca işlenen bu vahşet, savaş suçu oluşturacağı gibi, insanlığa karşı işlenen suçlar kapsamında da sorgulanması gerekir.
Aylar süren kuşatmadan sonra bombalardan kaçmaya çalışan Halep’in kadınları ve çocukları uygulanan sayısız vahşetin acımasız kurbanıdırlar
Beşiktaş maçı sonrası hain terör saldırısından sonra BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, Halep'in doğusuna geçen Beşşar Esed rejimine bağlı güçlerin evlere girerek sivilleri öldürdüğünü, dün 11'i kadın 13'ü çocukken az 82 sivilin hayatını kaybettiğine dair bilgiler aldıklarına ilişkin haberler yüreğimizi iyice dağlamaya başladı.
AA muhabirinin sorusu üzerine Colville, Halep'in doğusundan rejim kontrolündeki batıya geçen yaşları 30 ila 50 arasında değişen ve kaybolduğu iddia edilen yüzlerce sivil erkeğin akıbeti hakkında da henüz net bir bilgiye ulaşamadıklarını ifade etmeleri esed rejiminin caniliğini ortaya koymaktadır.
Shashank Joshi İngiltere Kraliyet Silahlı Kuvvetler Enstitüsünde Halep için yürütülen mücadele neden önemli? başlıklı yazısında
“Halep ve Azez bölgesi civarında Rusya hava saldırıları yardımıyla Suriyeli muhaliflerin yardımlarını keserek bölgede Suriye rejimi açısından büyük bir atılım yapmış oldu. Halep için yürütülen mücadele savaşın en kritik öneme sahip mücadelelerinden biri. Rusya'nın müdahalesi Devlet Başkanı Esad güçlerini çöküşten kurtardı ve başarıya itti.” şeklinde Esed rejimini açıkça destekleyen taktiksel yorumlar yapılmaktadır.
Suriye rejiminin operasyon başlattığı Halep'te yaşanan insanlık dramı dünyanın gündeminde. Görüşmede, muhaliflerin ve sivillerin kentten tahliye edilebilmesi için koridor açılması olasılığının da ele alınacağı belirtiliyor. Halep'te Suriye ordusunun muhaliflere yönelik operasyonu sürüyor. Rejim güçlerinin kentin yüzde 95'indekontrolü sağladığı belirtiliyor. Suriye ordusunun Halep'e yönelik operasyonunun başladığı günden bu yana 2 bin 200 muhalif teslim oldu, 100 binin üzerinde sivil kentin doğusunu terk etti.
Halep’te de yüreğimiz yanıyor, Halepli kadınlar “ sesimiz çıkmıyor, haykırıyoruz sesimiz ulaşmıyor” diyorlar Maalesef dün akşam saatlerinde Halep’teki kadınlar yayınladıkları bildiride Ulema'dan Rejim milislerinin tecavüzüne uğramamak için ölüm fetvası istemeleri Basına da yansımıştı. Aman ya Rabbi bize ve onlara yardım eyle.
Beşiktaş maçından sonra gerçekleşen Hain saldırı, Hain terör odakları elleriniz ebule hebin elleri gibi kurusun ve İnşallah Halep’te de acılar durulsun 

Bu yazı toplam 604 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.