1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Hainler, Caniler, Kalleşler...
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Hainler, Caniler, Kalleşler...

A+A-
Laf olsun diye yazmıyorum.
Cidden içim kan ağlıyor, yüreğim yanıyor.
Türkiye ve Türk Milleti içeriden hainlerle, kalleşler ile, dışarıdan Türk düşmanları ile sarmalanmış, bu necip milleti bir birine düşürmek,  Anadolu’yu Sevr ‘a göre bölmek,  şanlı bayrağımızı gönderden indirmek, Ezan-ı Muhammed’i susturmak için haince, kalleşçe planlar yapıp, masum insanları, askeri, polisi, öğretmeni katlediyorlar. Devletin varlıklarını yakıp- yıkıyorlar.
Bu zavallılar, bu insanlıktan nasibini almamış, beyinsizler, bu katiller şunu akıllarına koysun ki, bu millet tarih öncesinde vardı. Tarih ile birlikte var, Bundan sonra da dünya durdukça duracaktır. Birçok mücadele, birçok sarsıntı, birçok hain, kalleş görse de bunların hakkından gelmiş ve gelmeye devam edecektir.
Milletimiz akli- selimdir.
Devletimiz güçlüdür.
Bırakınız birkaç palikarya, paçavra ve çakalları, Bu millet birlik içinde 7 düvele meydan okumuş, Avrupa’nın “Hasta adam” dediğinde bile bunları Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da dize getirmiştir.
Ankara’nın göbeğinde, sabahın aydınlığında, Cumhuriyet tarihimizin en hunharca, kalleşçe saldırısını yapıp, masum insanları katletmeleri ile zannetmesinler ki, bu millet, bu devlet bu çakallara teslim olacaktır.
Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına sürüklemek isteyenler, Türkiye’yi Ortadoğu ülkesi yapıp, insanları bir birine düşürmek isteyen akıl tutulmuş zavallılar bu amaçlarına dün ulaşamadılar, bugün ulaşamazlar, yarın da ulaşamayacaktır.
Yeter ki,   bir olalım, iri olalım, diri olalım.
Bu vahşeti işleyenler hüsrana uğrayacaktır.
Bu hainlerin, kalleşlerin, vatan, millet düşmanlarının oyunlarını bozmak için  “sen” ben”  dememeliyiz. Kimseyi ötekileştirmemeliyiz.
Eğer Millet olarak hepimiz “Biz” dersek hainler, kalleşler, vatan, millet düşmanları hüsrana uğrayacak, kendi kazdıkları kuyuda kendileri boğulacaklardır.
Ankara’da patlatılan bombalar, bir kişiye, bir gruba, bir siyasi yapıya değil, Türk Milletine, Cumhuriyete, demokrasiye atılmış bir bombadır. Bunu herkes böyle bilmeli ve böyle konuşmalı ve böylece çare aranmalıdır. Suçluları böyle aramalıyız. Güvenlik zafiyeti, istihbarat kusuru, eksikliği varsa bunların da hesabı sorulmalıdır.
Burada görev hükümete, güvenlik güçlerine, MİT teşkilatına ve bir bütün olarak millete düşmektedir.  Herkes görevini en iyi şekilde yapmalıdır. Akan kan yerde kalmamalıdır.
 Türkiye seçime gidiyor.
Herkes, ama herkes aklını başına almalıdır. Bu terörün, bu hainliğin tespiti için herkes üzerine düşen görevi layıkıyla yapmalıdır. Göstermelik işlerle uğraşmamalıyız. Hiçbir siyasi parti bundan kendine parsa çıkarmamalıdır. Herkes sorumludur.
Hükümet bu konuda çağrısını yaptı. CHP olumlu cevap verdi. Hükümetin bu çağrısına uyan CHP’yi kutluyorum.  MHP bu çağrıya da uymadı. HDP’de çağrılmalı ve her şey konuşulmalı. Suçlu veya suçlular bulunmalıdır. Hatta öyle ki, bu anlamdaki toplantıyı milletin gözü önünde doğru şekilde yansıtılmalıdır. Kimin ne olduğu ortaya çıkartılmalıdır.
Hafta sonundaki bu menfur, hain, kalleşçe saldırıyı utopik biçimde yorumlayanlar ve Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a bile yamamak isteyenler sosyal medya çıktı. Hayretler içinde kaldım. Bunu bir kişini yapması, yaptırması akıl tutulmasıdır. Bu tür söylemlere de kulaklarımızı tıkamalıyız.
 
Bu yazı toplam 166 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.