1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. HAİNLER ELBET REZİL OLACAK
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

HAİNLER ELBET REZİL OLACAK

A+A-

Geçtiğimiz haftalarda FETÖ’cü bir hainin üzerinde ki tişörtte yazılı olan HERO yazılı yani Türkçesiyle Kahraman anlamına gelen ifade karşısında milletçe şok olmuş, bu kadar hassas bir konuda o hainlerin pervasızca o tişörtü nasıl giydiğine ve niçin ses çıkarılmadığına anlam verememiştik. Aradan geçen zaman zarfında gelişme olduğu söylenemez. Bu konuda hızlı karar verilmeli ve hapse düşen her kim olursa olsun toplum vicdanını yaralayan böylesi konularda işleyişe hızlı karar alma ve uygulama kabiliyeti kazandırılmalıydı. Milletin vicdanında yanan ateşin sönmesi için bu konularda daha hassas olmalıyız.

250 vatan evladının şehit olması ve bu sayının on misline yakınının da gazi olmasıyla sonuçlanan kirli darbe gecesinin üzerinden bir yıl geçtiği halde yüreklerde sönmeyen ateş yüzünden insanımız halen olayın sıcaklığını ruhen hissetmektedir. Böylesine önemli bir konuda bu iğrenç darbe girişimine sebep olan en tabandan en tavana tüm kirli çehrelerin umarsız ve vurdumduymaz tavırları bu halkın yüreğini yaralamakta o zaman açılan yara gün geçtikçe kapanacağı yerde daha da ilerleyerek büyümektedir. Halkımızın bu kadar hassas olan bir konuda ki yaklaşımı karşısında dahi hiçbir şey olmamış gibi kıtalar ötesinden gazetecilere demeçler vererek kanayan yüreklerde ki acıyı katmerleştirilen Pensilvanya canavarı ve ona tabi olan ve halen bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu için pervasızların vurdumduymaz tavırları halkımızın sinir uçlarını zedelemekle kalmayıp acıyı ve nefreti katlamaktadır. Amerika’yı arkalarına almakla dünyanın fatihi olduğunu zanneden bu zavallılara hak ettikleri cezayı en ağır şekilde vermek yüreklerde ki acıyı kısmen hafifletebilir. Ama yara kapanmayacak ve gün geçtikçe daha da katmerleşerek bundan sonraki hıyanet girişimlerinde daha sert tokat yiyeceklerdir.

Bugün varlığına itikad ve itimad ettikleri büyük yılan Amerika’da sonuç itibariyle gelip geçici olup günü geldiğinde yerle yeksan olacak zavallı bir noktadır. Bu mazlum milletin dişinden tırnağından artırdığıyla yarı aç yaşamaya hazır olduğunu ama vatansız yaşamaya asla geçit vermeyeceğini ve gerekirse bunun için canından cayabileceğini umarız ki görmüşlerdir.

Ola ki bunu görmemiş olsunlar hiç fark etmez. Bu ve benzeri ihanet girişimlerinde hep şahit olacakları şey budur.

Gözünü kırpmadan vatanı için canını feda edebilen güzel insanların diyarıdır Türkiye…   

Çoluğunun çocuğunun geleceği için yarınların aydınlık olması için canından vazgeçerek gelecek neslin bekası için hayatını ortaya koyabilen yiğit insanların diyarıdır Türkiye…

İçimizde ki kahpelerin ayıklanarak bu vatan toprağına asla zarar veremeyecek halde yok edilmesi için canından, malından fedakârlık yapabilen yiğit insanların vatanıdır Türkiye…

Geçmişinde tertemiz tarihiyle ağzında lokması olmadan vatanı uğruna hayatından vazgeçebilen ve vatana olan borcunu namus borcu telakki eden, ezan seslerinin bu milletin bekasının sigortası olduğu inancıyla canını hiçe sayabilen yiğit insanların diyarıdır Türkiye…

Dünyalık beklentileri ve tabi oldukları kirli oluşumlara şirin görünebilme uğruna vatanını satan kahpelerin varlığına rağmen bünyesinde yetiştirdiği milyonlarca vatan evladının sarsılmaz imanıyla dimdik nöbetinde olduğu bu kutsal toprakların üzerinde yankılanan ezan ve sala sesleri FETÖ ve içimizde ki uzantıları ya da sempatizanlarının zannettiği kadar basit bir şey değildir.

Bilir misiniz ki…

Ona iman deniyor. Hakkın rızası için halkın yüreğinden geldiği gibi vatanını müdafaası deniyor.

İşte bu güzel vatan uğruna kendini HERO zannederek pervasızca giyindikleri tişörtlerle sinir uçlarına dokundukları bu halkın yüreğinde açılan yaralar, idam cezasının yürürlüğe girmesiyle ve tatbik edilmeye başlanmasıyla sona erecektir.

Bugün İran’ın yaptığı gibi bizimde böylesine yürek yakan ve iç acıtan suçlar için idamların infaz edilmesi halkın beklentisidir.

İdam cezası olmadığı sürece suçların kesilmesini beklemek saflık olur. Bu yüzden hükümetin işi sulandırmaktan vazgeçmesini ve halka vadettiği gibi bu konuda etkin adımlar atmasını bekliyoruz. Sayın cumhurbaşkanımızın da topu hükümet yetkililerinin önüne atıp bana gelirse onaylarım demeyi bırakıp, gerekli adımı atması ve milletin yüreğinde açılan yaraların vebalini daha fazla sırtlanmaksızın yerine getirmesi gerekir.

Bu yazı toplam 610 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum