1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Hainler Ve Düşmanlar
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Hainler Ve Düşmanlar

A+A-

Bizde bir slogan vardır:
“Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur.”
Bir başka söz ise bugünleri göz önüne alarak düşünürsek daha anlam kazanıyor.
Bu söz ne ?
“ Ayı derisinden post, eski düşman dost olmaz.”
Yüreğim her şehit için kan ağlar. İçim burkulur, dünyam kararır. Ancak nedendir bilemiyorum. İstanbul adliyesinde katledilen, öpe öz Anadolu Çocuğu, hayatı nı tırnaklarıyla kazanmış, adalet ve hukuk için çalışan merhum savcı Kiraz’ın katledilmesi beni çok üzdü.
Şimdi herkes çok konuşuyor. Yol gösteriyor. Hani çamura çökünce yol gösterenler artar ya işte o cinsten…
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ölümüne neden olan mermilerin teröristlerin silahlarından çıkan kurşunlar olduğu açıklandı. Buna rağmen bazı vatan, millet düşmanları, komplo teoristleri efendim, polis kurşunumu ile öldü diye soru sorarak kafaları bulandırıp, kendi suçlarını ört bas etmek istemektedirler.
Yapılan inceleme sonunda 7.65 mm çapındaki kurşunların teröristlerin kullandığı Fransız onlusu olarak tabir edile silahtan çıktığı belirlendi. Odada bu silahtan atılan 43 boş kovan, 21 tane de dolu mermi bulundu.
Adliyenin incelenen kamera kayıtlarına göre, savcı Mehmet Selim Kiraz'ın 6'ncı kattaki odasının ilk ziyaretçisi saat 08.39'da Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından Şükriye Erden'di. Erden, kısa görüşmeden sonra ayrıldı. Saat 12.22'de saldırganlardan Şafak Yayla üzerinde avukat cübbesiyle, adliye binasına C kapısından avukatların girdiği bölümden girdi. Bahtiyar Doğruyol'un nasıl girdiği netlik kazanmadı.Bunlar suçlu mu?, yoksa suç ortağı mı ? Kimse şimdilik bir şey söyleyemez. Hiçbir avukat ta zan altında bırakılıp, avukatları potansiyel suçlu gösteremez. Bu böyle biline…
Teröristlerin şehit Kiraz'ın cep telefonuyla iletişime geçtiğinin anlaşılması üzerine telefon dinlemeye alınmış.. Teröristlerin Yunanistan ve Bulgaristan'daki 2 ayrı numarayla sürekli görüştükleri belirlendi. Demek ki, düşmanların adresi belli. Ya da yeni bir Balkan savaşı çıkartılmak isteniyor. Çok dikkatli olmak gerekir. Sağduyulu düşünmeliyiz.
Olayda Polis, havalandırma kanallarından Savcı Kiraz'ın odasına bayıltıcı gaz sıkarak, eylemcileri etkisiz hale getirmeyi düşünüp hastaneden anestezi uzmanı getiriyor. Ancak uzmanlar odanın bu işlem için büyük olduğunu söyleyince, plan devre dışı kalıyor. Peki bu güvenlik zafiyetinin yanı sıra, böyle operasyon zafiyeti olur mu? Polisin başka planları yok muydu ki, böyle bir sonuç alındı ?.
Milletimizin büyük bölümü bu karanlığın aydınlatılmasını istiyor. Kimse kimseyi suçlamadan, iktidar- muhalefet arasındaki kayıkçı kavgası yapılmadan bunun çözülmesi isteniyor ve Türk Milletinin uyanık olması gerekiyor.
 

Bu yazı toplam 153 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.