1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Hak edilen 1 puan
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Hak edilen 1 puan

A+A-

İsmail Kartal’dan bugüne takımda gelişen ve değişmeyen şeyler var. Takım her şeyden önce daha hırslı ve inançlı oynuyor. Kaybetmeme refleksi de gelişti. Değişmeyen şey ise oyuncuların yerlerinin sık değişmesi. Palut daha yeni olduğu için anlayışlı olmak gerekiyor. Doğru kadroyu bulmaya çalışıyor.

Gaziantepspor maçı sonrasında İlhan Palut’un iyi savunma yapmaya ihtiyacı olduğunu belirtmiştim. Takımın hücum hattı formda olmadığından önce iyi yapılan şeyi en iyiye çıkarması gerekiyordu. Çünkü ofansif anlayışı takıma entegre edecek zamanı olmadı İlhan Palut’un. Baktığımızda oynanan 4 maçta kazanılan 8 puan önemli. Önce potadan çıkmak gerekliydi, çıkıldı.

Amir- Jevtovic- Diomande anlaşılabilir tandem. Rakibe oynama alanı vermiyorlar. Diomande ileride çıkınca takımın performansını artırıyor. Orta sahanın savunma merkezinde bir sorun yok.  Ancak kreatif oyuncu sayısı az, bir tane var o da canı isteyince oynuyor. 45 dakikada Aykut Kocaman baskı kurmamışken Diomande ve Skubic’in yakaladığı iki pozisyon vardı. Orta sahada top tutumayınca yeşil beyazlılar ikinci yarı tamamen geri yaslandılar.

Sokol gol atana kadar Başakşehir’in ne zaman gol atacağını düşünüyordum. Arnavut oyuncu sahada ne iş yapıyor derken bir bakmışsın gol atıyor. Ancak takımın ilerde top tutacak oyuncusu yok. Takım halinde refleks verildiğinde iyi işler çıkarılıyor, bireysel olarak takım etkili değil. Hocaya ilk eleştirimi de yapayım. Sekidika bu haliyle Shengelia’yı yedek bırakamaz. Shengelia en azından kötü oynadığında takım savunmasına katkı veriyor. Daci konusunda ise oynatmakta ısrarcı olması gerektiğini düşünüyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar