1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Hak gaspına izin verilmemeli!
Hak gaspına izin verilmemeli!

Hak gaspına izin verilmemeli!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan eğitim kurumlarındaki yönetici mülakatları 18-31 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan eğitim kurumlarındaki yönetici mülakatları 18-31 Temmuz’da gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Veli Doğrul, yapılacak mülakatlar öncesi “liyakat” vurgusu yaptı. 
Okul idareciliğinin başarılı ve donanımlı kişilerin eline verilmesi gerektiğine dikkat çeken Doğrul, sözlerine şöyle devam etti, “Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, yerel seçimler öncesi yönetici mülakatlarında yazılı sınav puanı ölçüsünde değerlendirme yapılacağını duyurmuştu. Nitekim sayın Selçuk döneminde öğretmen atama ve görevde yükselme mülakatlarında yazılı puanları verilerek, kul hak yenilmesi önlenmişti. Şimdi beklenen, verilen sözlere dayanarak, yönetici mülakatlarının da aynı usulle yürütülmesidir. Zaten aksi bir tutum, yazılı sınavı anlamsızlaştırmak ve değersizleştirmek demektir. Pek tabii ki bize yakışan devlet adamlarının verdiği sözlere itibar etmektir, devlet adamlarına yakışan da verdikleri sözün gereğini yapmaktır. Eğitim çalışanları mülakat sürecini yakınen takip edecek. Dilerim, görevde yükselme sınavında olduğu gibi, yönetici mülakatlarında da adalet korunur ve yıllardır MEB taşra teşkilatını tahakküm altına almış olan çetelere bu kez fırsat verilmez. Sayın Ziya Selçuk’un da defalarca ifade ettiği gibi, Mekke’nin anahtarını ehline veren bir kültürün yolcuları olanlar, “kenar mahalle” okulunu dahi ehil ellere teslim etmekten kaçınmamalıdır. “Emaneti ehline vermenin” yolu da okul idarecilerini, sendika/cemiyet/dernek aidiyetleri üzerinden değil, liyakat ve ehliyet esasına göre tayin etmektir..” ŞENGÜL GÜRBÜZ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.