1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Hak ve Batılın savaşı
Hak ve Batılın savaşı

Hak ve Batılın savaşı

Ak Parti Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, “Biz büyük bir mücadele veriyoruz. Biz Hz. Peygamber Uhud savaşında o gün şehit olsaydı da yolumuzdan dönmeyecektik, bugün de dönmedik, yarın da dönmeyeceğiz, kıyamete kadar da dönmeyeceğiz” dedi.

A+A-

Konya Sivil Toplum Kuruluşlar Platformu referandum kampanyasını ‘Evet’ diyerek başlattı. 16 Nisanda yapılacak referandum oylaması öncesi Konya STK platformu tarafından düzenlenen istişare toplantısı ile Ak Parti Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı ile merkez ilçe başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve üyeleri bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Konya STK Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil, bugüne kadar milletin oyuyla iktidara gelmiş hükümetlerin darbeyle ve vesayetçi gruplar tarafından indirildiğine vurgu yaptı. Türkiye’nin 94 yıl önce referanduma gideceğini ifade eden Görgülügil, bu referandumdan milli iradenin çıkacağını ve bir daha asla milletin iradesi sekteye uğramayacaktır dedi.

SÖZDE, KARARDA MİLLETİNDİR

Görgülügil, konuşmasına şöyle devam etti: “1923 yılında kurulan tek partili rejim, 1946 da çok partili hayat, 1954 Demokrat Partinin başa gelmesiyle başlayan serüven, nihayet vesayetçilerin asker-sivil bürokrasinin iktidara el koyması sonucu 3 tane demokrasi şehidi verdi. Milli irade tekrar kendini göstererek yine kendi düşüncesinde bulunan partileri iktidara getirdi ama her seferinde bir darbeyle karşı karşıya kalarak yarıda kesildi. Milletimiz, 2002 seçimlerinde sözde milletin kararda milletindir diyerek kendi iradesini ortaya koydu ve Ak partiyi iktidara getirdi. Asker-sivil bürokrasisi ve vesayet yine rahat durmadı ve iktidarı indirmek için rahatsız etmeye devam etti. 18 maddelik yeni anayasa ile daha güçlü bir Türkiye olacak. Topyekun bütün milletimizin çalışmalarıyla, milli iradenin bir daha sekteye uğramayacağı şekilde gerçekleşecektir. Bu gayretin bugün ilk başlangıcı olacak inşallah.”

DEMOKRATİKLEŞME SÜRECİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, 28 Şubatta yaşanılan ağır baskı ve zulümlerin bir daha yaşanmaması için referandumda en iyi sonucu almak için çalıştıklarını söyledi. Çok büyük bir demokratikleşme mücadelesi verdiklerini kaydeden Akyürek, milletimizi arkamıza alarak yaptığımız bu demokratikleşme sürecini sekteye uğratmak için yoğun bir çaba gösterenler var diyerek şunları söyledi: “Yeni 28 Şubat süreçleri hatta daha ağır süreçler yaşatmak istiyorlar. 15 Temmuz süreci bunun bir göstergesidir. Yeni 28 Şubatları ve daha ağır zulümleri yapmak isteyen çevreler hala çalışmalarına devam ediyor. Çok büyük demokratikleşme mücadelesi verdik. Egemenliğin gerçekten milletin elinde olması için büyük mücadeleler vererek önemli bir aşamaya geldik. Milleti arkamıza alarak yaptığımız bu demokratikleşme süreçleri devam ederken, bu süreci tıkamaya ve engellemeye çalışanlar hala var. Bu çevreler her fırsat bulduğunda ortaya çıkıyor ve 16 Nisan referandum sürecini fırsat bilerek hızla çalışmaya ve süreci tersine döndürmeye çalışıyorlar. Bize düşen görev, bundan sonra 16 nisan halk oylamasıyla ilgili çalışmalara hızla başlayarak en iyi sonucu almak olacaktır. Böylece Türkiye’de ki hak ve adalet, hürriyetler mücadelesinin yeni bir aşamaya girmesini sağlamamız gerekiyor. Referandum sürecine Pazartesi günü Çumra’dan başlatarak 31 ilçeyi gezeceğiz.”

YOLUMUZDAN DÖNMEDİK, KIYAMETE KADAR DA DÖNMEYECEĞİZ

Ak Parti Milletvekilleri adına konuşan Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, referandum sürecinin hak ve batıl savaşı olduğunu belirtti. Verilen mücadelenin büyüklüğüne dikkat çeken Özdemir, “Biz büyük bir mücadele veriyoruz. Biz Hz. Peygamber Uhud savaşında o gün şehit olsaydı da yolumuzdan dönmeyecektik, bugün de dönmedik, yarın da dönmeyeceğiz, kıyamete kadar da dönmeyeceğiz” dedi. Biz inanıyoruz ki bu bir hak batıl mücadelesidir. Bir şey ya haktır ya batıldır. Ve biz dua ediyoruz, ‘Ya rabbi bizim gönüllerimizi kaydırma. Daima hakkın yanında sabit kalanlardan eyle.’ Hakkın yanında kaldığımız sürece korku yok. Çünkü ilahi müjde var, ‘Eğer siz inanıyorsanız en üstünsünüz.’ Kafirin küfrüne imanı sizin hakka imanınızdan fazlaysa o size galebe çalar. O bakımdan biz nerede olduğumuzu biliyoruz. Nerede durduğumuzu, neye inandığımızı ve neye hizmet ettiğimizi biliyoruz. Bu yüzden bu hizmette daim olmaya kararlıyız. Eğer şu an Ak Parti hareketi varsa, Sivil Toplum Kuruluşlarının burada önemli bir etkisi vardır” diye konuştu.

1,5 MİLYON SEÇMENLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEĞİZ

Ak Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, “15 yıllık iktidarımız döneminde günlerce konuşulacak Konya’mıza ve Türkiye’mize yaptığımız icraatlarımız var. Konya, bu zamana kadar yapılan yatırımların çok daha iyisine layık Türkiye’nin en önde gelen illerinden bir tanesidir” dedi. 16 Nisanda yürütülecek program hakkında konuşan Arat, “Ak Parti il teşkilatı olarak uzun zamandır 16 Nisan referandumu için planlama ve programlar yapıyorduk. Bu süreçte 30 binin üzerindeki Ak Parti çalışanı ile Konya’yı bu süreçte adım adım, karış karış gezerek, yaklaşık 1,5 milyon seçmenle en az bir defa yüz yüze ziyaret etmeyi planlıyoruz. Anayasa değişikliğinin gerek ne amaçla değiştirilmesi gerektiğini, gerekse 18 madde ile alakalı halkımıza doğru bilgiler vermenin yollarını arayacağız. Şu anda bir kararsız kitle var ve biz bu kararsız kitleyi ikna etmek bize düşüyor” ifadelerini kullandı.

Hak ve Batılın savaşı

Hak ve Batılın savaşı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.