1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Hakimiyet Gazetesi ilkeli gazeteciliği temsil ediyor
Hakimiyet Gazetesi ilkeli gazeteciliği temsil ediyor

Hakimiyet Gazetesi ilkeli gazeteciliği temsil ediyor

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Konya İl Müdürü Cemil Paslı, yayımladığı mesajda, gazetemizin 20. kuruluş yıldönümünü kutladı. Paslı, “Gazeteciler, toplumda çok sayıda kişiyi ilgilendiren, etkileyen, herhangi bir olayın ya da düşüncenin tam ve doğ

A+A-

Çağdaş demokrasilerde gazeteciler toplumun bağımsız temsilcileri olarak kabul edilebilmekte ve demokratik sistemin işleyişinde kilit bir görev üstlenmektedir. Basın kuruluşlarından dolayısıyla gazetecilerden beklenen kamusal çıkarlar doğrultusunda doğru, dürüst, tarafsız bir gazetecilik anlayışına sahip olmalarının yanı sıra basının gerçekleri vermedeki tarafsızlığının ve doğruluğunun önemi basının toplumsal gücünden kaynaklanmakla birlikte medya, insanların dünya görüşlerini şekillendirebilmekte, düşünce ve fikirlerin temel kaynağı olabilmektedir.”dedi.

15 Temmuz darbe kalkışmasında basının öneminin bir kez daha ortaya çıktığını anlatan Cemil Paslı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun yanında Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz darbe kalkışması esnasında yaptıkları darbe karşıtı haberlerle, hükümetin ve demokrasinin yayında saf tutan yerel ve yaygın basın yayın kuruluşlarımız tüm olumsuzluklara rağmen önemli bir sınavdan geçerek, görevini fevkalade yerine getirmişlerdir. Bu vesileyle de basın mensuplarımızı bu olağanüstü gayretlerinden ötürü ayrıca tebrik ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerimle; doğru, dürüst, tarafsız ve ilkeli gazetecilik anlayışıyla başta Konya olmak üzere, Anadolu’nun sesini temsil eden köklü basın kuruluşlarımızdan Hakimiyet Gazetesinin 20. kuruluş yıldönümünü kutlar, bütün çalışanları tebrik ederim.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.