1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

  3. Halihazırdaki Ahvalimiz ve Yapmamız Gerekenler
Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. dr. ahmet kağan karabulut
Yazarın Tüm Yazıları >

Halihazırdaki Ahvalimiz ve Yapmamız Gerekenler

A+A-

Durum tespiti cihetinden başlayacak olursak şu anda devletimizin kurumlarının ve milletimizin her bir ferdinin çok yönlü hain bir kuşatmayı içeren büyük bir tehdit ile karşı karşıya olduğunu belirtmekte yarar var…

Bu tehdit, bir yandan iradesini küresel güçlere ipotek etmiş bir grubun devletin tüm kurumlarına yönelik ele geçirme girişimlerini, diğer yandan ise milletimizin madde ve mânâ planında azaltılması, değerlerinin örselenmesi, mayasında, hamurunda mevcut olan şefkat, merhamet, adalet, hakkaniyet, liyakat ve şecaat hissiyatının çölleştirilmesi için süregelen, küresel emperyalizmin sistematik tahribat hamlelerini içermekte.

Özellikle devlete yönelik olan kuşatma; kadim devlet aklı ve basireti, yerinde ve zamanında ortaya konan derin refleksler ve devletimizi yönetenlerin cesur ve kararlı duruş ve hamleleriyle şimdilik kısmen bertaraf edilmiş durumdadır. Ancak bu darbe girişiminin yerli enstrümanları tamamen izale edilememiştir ve bu anlamda çok çetin bir mücadele devam etmekte olup önümüzdeki dönemde de devam edecektir.

Diğer taraftan hain terör örgütü ve değişik kesimlerden destekçilerinin son dokuz aydır yeniden başlatmış oldukları vatanı bölme ve parçalama girişimleri neticesinde yüzlerce vatan evladı şehadet şerbeti içmiş, diğerleri de Güneydoğu Anadolu'da bu kahpe şer odakları ve arkasındaki küresel güçler ile kahramanca mücadeleye devam etmektedir.

Bu nedenle; devletimizin ve milletimiz üzerinde kurulmuş olan her tür kumpası bozacak bir millet uyanışını içeren büyük ve cesur çıkışlarını gördüğüm devlet adamlarımızın milli birlik ve beraberliğimizin tesis edilmesi hususundaki gayretlerinin ve yeni istiklal mücadelemizin her kesimden her bir vatan evladı tarafından samimiyetle desteklenmesi gerekmektedir.

Yeryüzünde, özellikle de yakın coğrafyamızda adalet ve barışın yeniden tesisi için uğraşan, dinamik ve temsil ettiği kadim mesuliyetleri bünyesinde barındıran gücüyle yeni bir Türkiye’nin her alanda devam etmekte olan kurtuluş ve yeniden kuruluş çalışmalarına her bir vatandaşımızın tam bir aidiyet ve mensubiyet hissiyatı ile kabiliyetlerini hizmetkâr kılması zaruri bir hal almıştır.

Maddi ve manevi sınırları yeniden, yepyeni bir aşk ile çizilen "Yeni Türkiye" idealine hizmet edecek, yeni bir vizyona, buna yakışır ruha ve karakter yapısına sahip, küresel kötülük ve emperyalist kuşatmalar karşısında eğilmeyecek, bükülmeyecek, hiçbir bedele satın alınamayacak, davasına asla ihanet etmeyecek, şahsiyetli, liyakatli ve şecaatli memleket evlatlarının bu oluşum içerisinde yer almasını niyaz ve ümit etmekteyim. Bu vatan bizim ve gidecek başka bir yerimiz, yurdumuz, vatanımız da, vatan belleyebileceğimiz başka bir toprak parçası da yoktur. Rabbim her birimizi mukaddes davamıza samimi birer nefer ve aziz milletimize layık evlatlar eylesin... 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum