1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. HALKI VE ÇALIŞANI BEZDİREN İDARECİLERİ BİR AN ÖNCE AYIKLAYIN
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

HALKI VE ÇALIŞANI BEZDİREN İDARECİLERİ BİR AN ÖNCE AYIKLAYIN

A+A-

Bugün yapılacak bir kamuoyu araştırmasında halkın Cumhurbaşkanı’na olan sevgisine rağmen, siyasetten, yarınlardan ve Adalet ve Kalkınma Partisinden umutlu olmadığını görürüz.

Ekonomik anlamda birileri harekete geçtiğinde çokta güçlü olmadığımızı halkın büyük bir çoğunluğunun batma noktasına geldiğini görürüz.

Sorulan her soruda bu hükümetin ülkenin sorunları karşısında çaresiz olduğunu, halktan kopuk olduğunu görürüz.

Yine siyaseti takip eden her kime sorarsanız sorun, Başbakan’ın ülke gündeminden bir haber olduğunu Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı mı yoksa İzmir’in Başbakanı mı olduğu cevabını alırsınız.

Bu hükümete ve Cumhurbaşkanımıza methiyeler düzen her kim varsa, bunlar gözden geçirilmelidir,

Her kim bu ülkede ihracat coştu diyerek hükümete methiyeler düzüyorsa, yapılan ithalatı yorumlamıyor, kaynağı belli olmayan bir kısım neydi belirsiz paralarla cari açığın bir kısmını finanse ettiğimizi görmüyor, yağcılıkta son hız yol alıyorsa, bu kişiler mutlaka ama mutlaka araştırılmalıdır.

Her kim bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne, güvenlik güçlerine, hâkim ve savcılarına saldırıyor, ülkemizi dış hainlere jurnalliyorsa bunlar mutlaka gözden geçirilmelidir.

Bölücü ve yıkıcı dış mihraklardan yardım almayan, çetelerin ve hainlerin sözcüsü olmayan milli olan ister mevcut ister yeni kurulacak her parti bizim kabulümüzdür.

Ancak Türkiye Cumhuriyeti üzerine oyunlar oynanırken, Barzani denilen kıçı kırık bize kafa tutarken, Amerika’nın Türkiye üzerinde emelleri ve her an darbe girişimi riski mevcutken, İslam fobisi olan demokrasi, adalet ve insan haklarının A’sının bile olmadığı Türkiye düşmanı faşist zihniyetli parlamenterlerden oluşan Hıristiyan Kulübü zihniyetli Avrupa Parlamentosu’nun tehdit vari tutumu ortadayken, Fetö  çetesinin 2019 planları varsa,

 Meral Akşener ve ekibi çok iyi araştırılmalıdır, parti kurmak, örgütlenmek kısa sürede harekete geçmek için yoğun sermaye gerekmektedir. Bu sermayenin kaynağı mutlaka araştırılmalıdır.  Gezi’de yer alan, destek veren Her türlü dış mihrakların kendilerini kamufle etmiş ajanları bu partide de yer alacaklardır. MİT, mutlaka ama mutlaka bunları deşifre etmelidir.

Kimler görsel ve yazılı medya da bu oluşuma destek veriyor, hangi ülkeler Türkiye Cumhuriyeti üzerine yeni senaryolar peşinde koşuyorsa bunlar kısa sürede deşifre edilmelidir.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin içini boşaltmaya çalışan, Devlet Bahçeli’ye bayrak açan her kim varsa mutlaka geçmişi itibariyle bağlantıları araştırılmalıdır.

Benim derdim ne yeni partidir, ne de Meral Akşener ve ekibidir.

Kimler girmiş kimler reddetmiş hiç umurumda değildir.

Anayasal çizgilerden yeter ki sapmasın.

Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’ni çok iyi irdelemek gerekmektedir.

Kemal Kılıçdaroğlu ile başlayan germe hareketi, partili arkadaşları tarafından daha şiddetli hale getirilmektedir.

İnsansız hava araçları, teröristleri değil masum insanları vuruyor demek bu ülkeye yapılabilecek en büyük hainliktir. Tam da dış güçlerin ve Barzani denilen kuklanın amaçlarına hizmet etmektir.

Kimlikleri, makamları ne olursa olsun bunlar bir an önce Kılıçdaroğlu’da dahil olmak üzere yargıya hesap vermelidir.

Adalet ve Kalkınma partisi kimliğini kullanan, devletin her kurumunda mevcut, eğil olmayan, bilgisiz, beceriksiz, halkı bezdiren koltuğu işgal edenler bir an önce ayıklanmalıdır.

Özellikle Milli Eğitin Bakanlığı ve EĞİTİM BİRSEN’e sesleniyorum. Gittiğiniz yol bu memleketin hayrına değildir. Eğitim birsen kimliğine sığınıp, öğretmenleri ve velileri bezdiren, oturduğu koltuğun hakkını veremeyen bir çok İlçe Milli Eğitim Müdürü ve okul idarecilerine göz yummayın. Bunlar Fetö çetesinin çıkarlarına hizmet ediyorlar. Çünkü bunların bilgisizliği, beceriksizliği, vatandaşı ve kurum çalışanlarını bezdirmesinin siyasal sorumluluğu Adalet ve Kalkınma Partisine çıkmaktadır.

Tam da Cumhurbaşkanımızın ifadesi budur. Siyasetten ve Bürokrasiden bunlar bir an önce ayıklanmalıdır.

Eğer sesimizi duymazsanız, çok fazla beklemeden bunun siyasi sonucunu hep birlikte göreceğiz.

 

 

Bu yazı toplam 1042 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.