1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. HAYAL ETMESİ BİLE MUHTEŞEM…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

HAYAL ETMESİ BİLE MUHTEŞEM…

A+A-

Muhteşem Ramazan Ayının bereketi ile hayatımıza bir renk geldi.

Evlerimiz huzur dolu. Caddeler sokaklar cıvıl cıvıl…

Aile içinde başlayan saygı, hürmet ve sevgi sokaklara taşmış durumda.

Camiler tıklım tıklım. İnsanlar Teravih bereketinden nasiplenmek için erkenden evlerinden çıkıp, caminin yolunu tutuyor. Herkes bir birine güler yüzlü... Ramazanın hayırlı ve bereketli olsun diyor.

Trafik de insanlar birbirine olabildiğince saygılı... Herkes birbirine yol veriyor. Kaza yok, ihlal yok, kontrole denetime gerek yok. Aman Allahım ne güzel.

Küfür yok, şiddet yok…

Piyasalar tıkır tıkır işliyor.

Sahte ürün yok, köprü altı kaçak taklit ürün piyasaya sürülmüyor. Piyasa da bolluk ve bereket var.

Denetime hiç ihtiyaç yok.

Piyasa belirleyicileri kar paylarını olabildiğince aşağıya çekmiş, her biri daha ucuza satmak için, tüketici, dar gelirli vatandaşı mutlu etmek için yarışıyorlar.

Devlet de bu güzellikten eksik kalır mı, vatandaş yeter ki mutlu olsun. Hazinenin ağzını açmış.

Her bireyi mutlu edecek bir miktarı hane halkına dağıtmış. Tüm vatandaş mutlu. Parası var, karta ihtiyaç yok. Ailecek mutlu, evlere bir huzur ve saadet gelmiş. Her istediklerine ulaşabiliyorlar.

Rabbim nasip ettiği hac görevinde, Arafat’da gördüğümüz muhteşem tırlarla sadece ALLAH’IN rızasını kazanmak için dağıtılan erzakların, Türkiye’nin her yerinde, her ilinde görmek ne muhteşem bir manzara…

Bir yanda Torku, bir yanda Selva, Hekimoğlu, Diğer yanda Zade... Bu topraklardan hayat bulmuş, kazancını bereketlendirmiş ve şükür niyetiyle tırlarla erzakları vatandaşa sunmuş onlarca, yüzlerce tırlar... Sırada yüzlerce insan, hiç biri diğerinin hakkına saygısızlık göstermiyor. Türkü, Kürdü, Arap’ı. Sünnisi, Şiisi, Mezhebi ne olursa olsun her vatandaşın birbirine saygı gösterdiği bir kuyruk. Yardım kolilerinden 1 adet alan, hamd edip bu yardımı kendisinden esirgemeyen şirketlere Allah sizden Razı Olsun, Kazancınız bereketlensin diyen bir topluluk.

Binlerce fabrikatör hayırda yarışıyor. Öncelikle kendisinin bu günlere gelmesinde emeği olan tüm emektar çalışanlarının yüzlerini güldürüyor.

Herkes Rabbimin koyduğu ölçülerin üzerinde zekatını fitresini vermekle meşgul. Fakir fukara arıyorlar.

Muhtarlarımız Cumhurbaşkanlığı sarayında gösterdiği coşkuyu, aldıkları maaşların son noktasına kadar helal edecek bir şekilde mahallelerinde, semtlerindeki fakir fukarayı tespit edip, her birine sosyal yardımlaşma vakfının gönderdiği erzakları son hızla dağıtıyorlar. Bir gramının bile farklı mecralarda kullanılmasına heba olmasına izin vermiyorlar.

Hazine yardımı alan partilerimiz, ambleme, rozete harcadıkları paraları iftar çadırlarına harcıyor, dernek ve vakıflarla yarış halindeler.

Partilerimizde sevgi, hoşgörü mevcut. Her biri birbirini kucaklıyor. Hizipçilik yok, bölücülük yok. Birbirleriyle iyilikte, hoşgörüde yarışıyorlar. Ramazan tebrikleriyle dolup taşıyor parti merkezleri…

Bölücü, yıkıcı, faşist, emperyalist, hainler yaptıklarından pişman olup, Türk Milletinin ve Adaletinin şefkatine kendilerini teslim ediyorlar.

Kolluk kuvvetlerine neredeyse hiç iş düşmüyor. Memlekette asayiş berkemal. Ne kavga, ne yaralama, ne hırsızlık ne soysuzluk…

Ne kadına şiddet, ne tecavüz ne de sübyancılık.

Her evin penceresinden Kur’an nidaları yükseliyor, vatandaş yaz tatilinde körpecik evlatlarını Kur’an’ı, öğrensin, kalbi nurla dolsun diye Cami imamına teslim etmiş.

Başta Diyanet olmak üzere, görevli tüm imamlar seferber olmuş, kilitlenen değil 24 saat açık camilerde vatandaş ibadet ediyor.

Sıhhati elvermeyen, canı çekmeyen, orucu teferruat olarak görenler, saygıda kusur etmiyor... Oruç tutmayanların mekanları, oruçlu insanlara saygının en uç noktasına çıktığı hürmeti gösteriyor, kimse kimseden rahatsız olmuyor.

Böyle bir Türkiye’yi hangimiz düşlemez? Çok mu zor dersiniz?

Bu yazı toplam 601 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.