1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Hayırlı hizmetler yapacağız
Hayırlı hizmetler yapacağız

Hayırlı hizmetler yapacağız

“5 yılda 15 yıllık hizmet yapmalıyız” diyen AK Parti Meram Belediye Başkan Aday Adayı Zekeriya İncili, Türkiye’nin parlayan bir ülke haline geldiği 16 yıllık süreçte Meram’ın hakkettiği değeri alamadığını söyledi 

A+A-

‘Meram hızlı gelişmeli’
Geçmişten itibaren Meramla ilgili bir şeyleri imar etmek, güzelleştirmek gibi birçok hayalinin olduğunu belirten AK Parti Meram Belediye Başkan Aday Adayı Zekeriya İncili, “Doğma büyüme Meramlı olduğumuz için Meram’ın kronik sorunlarını yakından biliyorum. Bu sorunların da mevcut bakış açıları ile çözülemeyeceğini gördüğüm için yeni bir bakış açısı ile yola çıktık. Meram’ın tarihine, kültürüne, yaşam biçimine, kalkınmasına hizmet için projelerle çalışmalara başladık. Bütün amacımız hayırla yad edilmek yoksa siyasi bir istikbal ve ikbal kaygımız, kavgamız yok. İnşallah hayırlı hizmetler gerçekleştirmek nasip olur” dedi. 
MERAM’A YENİ BİR BAKIŞ AÇISI ŞART 
“Meram’ın gelişebilmesi için, sanayi, ticaret, hizmet, mesken gibi çeşitli konularda yatırım alması gerekiyor” diyen İncili, “Türkiye, AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki 16 yıllık dönemde parlayan bir ülke haline geldi. Konya da bundan üzerine düşen nasibi bir miktar aldı. Ancak Meramımızın geldiği durum 16 yıllık parlayan döneme uygun değil. 2002-2018 yılları arasında ki değişim Meram’da sağlanamamıştır.” dedi. 
5 YILDA BÜYÜK İŞLER GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
“Konya Türkiye’de manevi iklimiyle bilinir. Konya’nın manevi havasını Meram’ın içine sembolik olarak getirmek istiyoruz” diyen İncili, “Meram Belediyesi öncülüğünde bir vakıf kurup İslam Bilimleri Üniversitesi’ni hayata geçirmek planlarımız içinde var. Konya buna hevesli, bunu yapacak gücümüz de var. 7-8 bin öğrencili ve dünyada ismini duyuracağı bir İslam Bilimleri Üniversitesi kurmak, Meram’a yakışır diye düşünüyoruz. Kur’an ve İslami İlimler alanında dünya çapında ses getirecek projeler planlamaktayız. Kentsel dönüşümü de Yeşil Meram’ın dokusuna uygun yapacağız. Şükran Mahallesi’nde şu anda bir takım projeler var. Bizim oradaki esas hedefimiz çok büyük bir tarihi alan olarak düzenlemek.  ” dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.